Waar DE MAGNETRON OOK GOED VOOR IS... Omgaan met de magnetron Hoe ontdooien? Een bijzondere broccoliterrine klaarmaken gaat met de magnetron gewoon een stuk makkelijker en sneiler. Wanneer u de helft invriest hoeft u bij een volgend dineetje de terrine alleen nog te ontdooien. Behalve deze praktische tip leest u hier nog een aantal ontdooi-adviezen. ONTDOOIEN Voor ontdooien is de magne tron ideaal. lets wat anders toch gauw enkele uren tot een dag kost is in de magnetron in enkele minuten tot een uur gepiept. Toch vraagt ontdooi en in de magnetron wel aan- dacht, want de microgolven dringen in de hard bevroren produkten niet meteen tot de kern door. Eerst ontdooit de buitenkant. Dan is het oppas- sen geblazen, dat het al ont- dooide deel niet heet wordt, voordat ook de binnenkant ontdooid is. Dit voorkomt u door het produkt tussendoor steeds even rust te gunnen. (Dit gebeurt automatisch wanneer uw magnetron op ontdooistand staat.) De warmte vanuit de buitenste laag trekt dan naar binnen en zorgt dat het produkt ook binnenin wordt ontdooid. Het vermogen van de ont dooistand varieert sterk per merk magnetron; van ca. 75 Watt tot 225 Watt. Vaak geeft een vermogen van 225 Watt produkten tussentijds vol- doende rust. Alleen heel deli cate produkten kunt u beter op een lager vermogen ont dooien. Niet alle produkten hoeven op de ontdooistand of extra laag vermogen te worden ont dooid. Diepgevroren groenten kunt u zelfs op vol vermogen ontdooien en meteen verwar- men. Reken op 8-12 minuten voor 450 g. Ook reeds bereide gerechten kunt u op een hoog vermogen 500-600 Watt ont dooien. Schep de groenten of gerechten zodra dit mogelijk is regelmatig door. Of haal de stukken, plakjes van elkaar zodra dit mogelijk is. Met gevogelte, vis, vlees, brood en gebak moet u voorzichtiger te werk gaan. Hier ziet u waarop u moec letten. BROCCOLITERRINE MET KIP (voorgerecht, 12 personen) 2 pakken broccoli a 300 g (diepvries), 300 g kipfilet, 1 rode paprika, 1 doosje dille (diepvries), 1 bekertje creme fralche a 125 ml, 1 theelepel nootmuskaat, 3 theelepels chilipoeder, zout, peper, 4 eieren, 200 g geraspte oude kaas, 12 kerstomaatjes, keukenmachine, magnetronfolie, aluminiumfolie, rechthoekige glazen, (cake)vorm (inhoud ca. 1% liter) Voorbereiden: In glazen schaal broccoli doen. Afdekken met magnetrondeksel of-folie. In magnetron broccoli op vol vermogen in ca. 8 minuten laten ontdooien. Intussen kip filet in de lengte in dunne plakjes snijden. Paprika was- sen, schoonmaken en in dunne reepjes snijden. Broc coli in grove stukken snijden. In keukenmachine broccoli met dille en creme fraiche pureren. Op smaak brengen met nootmuskaat, chilipoeder, 1 lh theelepel zout en peper. In grote schaal eieren loskloppen. Broccolipuree en kaas erdoor roeren. Binnenkant vorm bekleden met magnetronfolie. V3 Deel van broccolimengsel erin scheppen. Helft van kip- en paprikastukjes in de lengte op broccolimengsel leggen. Weer V3 deel van broccoli mengsel erover uitstrijken. Rest van kip-, paprikastukjes erop leggen. Rest broccoli mengsel erover uitstrijken. Afdekken met magnetronfo lie. Korte zijkanten van vorm afdekken met aluminiumfolie (ca. 7 cm). In magnetron in ca. 12 minuten verwarmen op 525-600 Watt. Vorm regelma tig een slag keren. Alumini umfolie verwijderen en terrine in nog ca. 15 minuten gaar laten worden op 525-600 Watt. Vorm regelmatig een slag keren. Broccoliterrine uit magnetron nemen. In vorm 56 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 56