Koolrabi en paksoi GROENTEinde HOOFDROL Door paksoi niet te lang te koken blijft de groente enigs- zins knapperig en daardoor heel lekker van smaak. PAKSOI-STAMPPOT MET KIP (hoofdgerecht, 4 personen) 4 eetlepels ketjap manis (Conimex), 2 teentjes knoflook, 2 kipfilets (ca. 400 g), zout, 2 theelepels kerriepoeder, 1 kg aardappels, 1 struik paksoi (ca. 600 g), Benodigde hoeveelheid per persoon: Rauw ca. 'A struik gekookt ca. '/2 struik. Kooktijd ca. 5 a 10 minuten. Verkrijgbaar het gehele jaar. Bewaren na aankoop: ca. 1 week op 'n koele plaats. 1 eetlepel boter of margarine, keukenpapier Voorbereiden: In schaal ketjap doen. 1 Teentje knoflook pel- len en erboven uitpersen. Kip filets inwrijven met zout en 1 theelepel kerriepoeder. In stukjes snijden. Kip in ketjap leggen. Ca. 30 minuten mari- neren. Af en toe omscheppen. Intussen aardappels schillen en wassen. Tot gebruik onder water zetten. Van paksoi bui- tenste blad verwijderen. Bla- deren en stelen in smalle reep- jes snijden en wassen. Bereiden: In pan aardappels met water en kippebouillonta- blet in ca. 20 minuten gaarko- ken. Intussen kip uit marinade nemen en op keukenpapier laten uitlekken. In braadpan boter verhitten. Kip in ca. 10 minuten op half hoog vuur goudbruin en gaar bakken. Af en toe omscheppen. Intussen boven kom aardappels afgie- ten, kookvocht bewaren. Aardappels fijnstampen en net zoveel kookvocht erdoor roe- ren tot smeui'ge puree ont- staat. 1 Teentje knoflook pel- len en erboven uitpersen. Rest van kerriepoeder erdoor roe- ren. Paksoi erdoor scheppen. Stamppot op smaak brengen met zout en peper. In schaal scheppen. Kip erop scheppen. Direct serveren. Voorbereiden: ca. 35 minuten Bereiden: ca. 30 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,75 Bevat per eenpersoonsportie: 320 Calorieen vet 5 g- eiwit 29 g - koolbydraten 40 g 18 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 18