VOOR EN TEGEN VAN DE MAGNETRON SCHOLROLLETJES OP GROENTE MET KERRIESAUS (hoofdgerecht, 2 personen) 4 scholfilets (diepvries), 300 g broccoli, '/2 gele paprika, rode paprika, 1 dl witte wijn, peper, 5 eetlepels kerriesaus (Calve), 4 plakjes gekookte ham, 3 eetlepels creme fraiche, zout, magnetron, magnetronfolie Scholrolletjes op groente met kerriesaus Bereiden: Scholfilets met smal- le kant naar midden op bord leggen. In magnetron op ont- dooistand in ca. 3 a 4 minu- ten laten ontdooien. Scholfi lets halverwege keren. Uit magnetron scholfilets nog ca. 5 minuten laten staan. Intus- sen broccoli schoonmaken en roosjes in kleine roosjes verde- len (stronk wordt niet gebruikt). Paprika's wassen, schoonmaken en in dunne reepjes snijden. Reepjes halve- ren. In schaal broccoli en paprika door elkaar scheppen. Wijn erover schenken. Afdek- ken met magnetrondekse! of - folie. In magnetron op vol vermogen groente in ca. 4 minuten knappend gaar laten worden. Intussen scholfilets in lengte halveren. Inwrijven met peper en bestrijken met 1 eet- lepel kerriesaus. Plakjes ham in de lengte halveren. Elke scholfilet met ham beleggen oprollen. Scholrolle tjes in kring tussen groente leggen. Afdekken met magne- trondeksel of -folie. In magne tron op 3/4 van het vermogen (525 Watt) in ca. 4 minuten gaar laten worden. Uit mag netron kookvocht uit schaal voorzichtig in kommetje schenken. Rest van kerriesaus en creme fratche erdoor roe- ren. In magnetron op vol ver mogen ca. 2 minuten verwar- men. Tussentijds doorroeren tot mooie saus ontstaat. Op smaak brengen met zout en peper. Saus apart bij scholrol letjes geven. Serveren met aardappelpuree. Voordelen Bij ontdooien, verwarmen en koken van kleine porties is er sprake van een aan- zienlijke tijdwinst. Gerechten die u anders pocheert of au bain marie bereidt, verwarmt u een- voudig in de magnetron. Kant-en-klare diepvries- of gekoelde maaltijden voor een persoon, zoals Iglo thuismenu en de maaltij den van de AH Huistraiteur, kunt u in ca. 3 minuten in de magnetron verwarmen. U kunt in de magnetron uitstekend slank koken. Ook hoeft u geen zout toe te voegen. Er is bij koken in de magnetron weinig water nodig, zodat ingredienten hun smaak behouden en ook mooi van kleur blijven. Ook eten dat in de magne tron wordt opgewarmd blijft goed van smaak. Koken of verwarmen in de magnetron werkt afwasbe- sparend. Nadelen Gerechten krijgen in de magnetron geen korstje. U kunt dus geen vlees bakken in de magnetron of u moet een bruiningsschaal gebruiken. Praktische tips Plaats een magnetron op schouderhoogte. U kunt dan zien wat er in de mag netron gebeurt en u hoeft niet steeds door de knieen om gerechten er in te zet- ten en eruit te nemen. Koken in de magnetron moet je leren. Begin met eenvoudige dingen als groente koken. Schakel altijd de kortst aangegeven tijd in, want in de magne tron kan het al gauw te snel gaan. Laat gerechten uit de magnetron altijd nog enke- le minuten nagaren. AllerHande 93 Bereiden: ca. 25 minuten Prijsp.p.: ca.f8,50 Bevat per eenpersoomportte: 391 Calorieen vet 22 g- eiwit 29 g- koolbydraten 13 g

Allerhande | 1991 | | pagina 93