biedt meer mogelijkheden in de keuken Elk apparaat heeft zo zijn eigen snufjes - I i Voor wie veel en graag kookt is de foodprocessor een zeer welkom apparaat. Allerlei tijdrovende karweitjes zijn met een foodprocessor zo voor elkaar, waardoor uw culinaire mogelijkheden FOODPROCESSOR aanzienlijk worden uitgebreid. Rauwkost maken, kaas raspen, noten hakken, pureren, deeg maken: Daar draait u met een foodprocessor uw hand niet meer voor om. In feite kan de foodprocessor hetzelfde als de 'ouderwetse' keukenmachine, maar de foodprocessor heeft als voordeel dat hij compact is. U zet hem dus makkelijker op het aanrecht klaar. Bovendien is de foodprocessor snel in elkaar gezet en en makkelijk schoon te maken. Een foodprocessor bestaat uit een motorblok met daarop of ernaast een kom van doorzichtige kunststof. Door de kom steekt een aandrijfas, waarop u de verschillende hulpstukken monteert. U sluit de kom met een deksel met een hoge vulopening. De food- processor werkt pas als de deksel vergrendeld is. Bij sommige foodproces- sors kunt u de snelheid re- gelen. Het aantal hulpstuk ken varieert. Bij elke food- processor zit in ieder geval een roestvrijstalen sikkel- mes (voor snijden, hakken, mengen en pureren) en di verse schijven voor raspen en plakjes snijden. Bij som mige foodprocessors zit ook een kunststoffen mes voor deeg kneden en luch- tig mengen. Voor het maken van deeg is het ove- rigens belangrijk dat de motor sterk genoeg is. De foodprocessor op zich is niet geschikt voor het klop- pen van slagroom, maar soms worden er gardes bij- geleverd. Het is bij het aanschaffen van een foodprocessor zaak om goed op een rijtje te zetten wat u met het ap paraat wilt doen, want elk apparaat heeft zo zijn eigen snufjes. Zo hebben ver schillende foodprocessors een citruspers en een sap- centrifuge als hulpstuk of een extra aandrijfas voor een mengbeker. Er zijn ook foodprocessors met een speciaal bakje voor het hak ken of pureren van kleine hoeveelheden. Vaak kunt u er nog verschillende hulp stukken bij kopen. Let op de inhoud van de kom. Deze varieert van ca. 3 dl tot 8 dl. Een grote kom heeft als nadeel dat hij niet geschikt is voor kleine hoe veelheden. Let bij aankoop ook op het vermogen van de foodpro cessor. Een apparaat met een groter vermogen kan meer aan. Foodprocessors verschillen nogal in gewicht. Lichte ap- paraten hebben als nadeel Cteteee bij zwaar werk als deeg kneden snel trillen of gaan dansen. 90 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 90