Vraag EN ANTWOORD FLUWEEL smmm zachtheid 1*1 i wiiKi RtOJl l ye smelten de kazen Kweekt Albert Heijn zijn eigen bloemen en Kunje van Completa gewone melk maken? AHA Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. Het kweken van bloemen en planten is een nogal specialisti- sche aangelegenheid. Ik dacht dat bloemwinkels hierin gespe- cialiseerd zijn, maar u verkoopt ook bloemen en planten. Kan ik daaruit afleiden dat Albert Heijn deze bloemen en planten ook zelfkweekt? MEVR B.T. TEP. Bloemen en planten worden bijna altijd geveild op de veiling. Kwe- kers brengen hun waar naar de veilingen en die verkopen het dan aan o.a. de bloemwinkels, exporteurs en Albert Heijn. Wij hebben ook contacten met kwe- kers die rechtstreeks aan ons leveren zonder tussenkomst van de veiling. Wij kweken dus zelf geen bloemen en planten. Wei besteden wij veel zorg aan de ingekochte produkten. In onze bloemencentrale worden de stelen op maat geknipt, de bladeren onderaan de stelen ver- wijderd en boeketten samenge- steld. Tevens worden ze hier ver- pakt en geprijsd. Daarna worden de bloemen en planten iedere dag vers naar onze winkels ver- zonden. Bloemen en planten ver kopen of kweken zijn dus twee verschillende zaken. De laatstejaren heb ik mijn vakanties benut voor het maken van verre reizen. Ook komende zomer wil ik dat weer gaan doen. Op het programma staan een aantal trektochten waarbij we zelf het eten moeten meene- men. Ik heb hiervoor een lijst samengesteld waar onder ande re melkpoeder op staat vermeld om melk te maken. Zou ik ook koffiemelkpoeder zoals Comple ta mee kunnen nemen, zodat ik er tijdens mijn trektochten melk van kan maken MEVR. Z.M. TE T. Koffiemelkpoeder, oftewel kof- fiecreamer, wordt in poeder- vorm toegevoegd aan de koffie in plaats van melk, koffieroom of koffiemelk. Koffiecreamer is ongekoeld lang houdbaar, maar is in tegenstelling tot melkpoe der geen zuivelprodukt en kan daarom ook niet met water wor den vermengd tot melk. Koffie creamer bestaat uit glucose- stroop, plantaardige vetten en melk-eiwitten. Melkpoeder ontstaat door het indampen van melk. Tijdens dit proces wordt bijna al het vocht uit de melk verwijderd. Hierdoor is melkpoeder lang houdbaar en makkelijk mee te nemen op reis. Het poeder is volledig oplosbaar en kan op elk gewenst moment met water tot melk worden aan- gelengd. Wij raden u daarom aan geen koffiecreamer maar melk poeder mee te nemen op uw vakantie. Melkpoeder is overi- gens ook verkrijgbaar bij Albert Heijn. 84 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 84