Wegwijs in -LAND ancMon Bij Albert Heijn zijn heel wat verschillende shampoos te koop. Naast shampoos van het eigen merk vindt u er ook shampoos van maar liefst zesentwintig andere merken. Varierend van shampoos voor droog, normaal en vet haar tot shampoos voor geverfd en gepermanent haar. AllerHande maakt u wegwijs in shampoo-land. Om die shampoo uit te kunnen kiezen die geschikt is voor uw haar. Een haar onder de microscoop Welk type haar heeft u? BAB I SB A" SHAH.ni X SHAMPOO Gezond (normaal) haar is zacht, glanzend en veerkrach- tig. Maar lang niet iedereen is ermee gezegend. Want haar is doorgaans aan zoveel invloe- den van buitenaf en binnenuit onderhevig, dat het al snel droger of vetter wordt, of zelfs beschadigd. Het weer, de cen- trale verwarming, chloor- en zout water, verf, permanent en verkeerde voeding (te vet en te gekruid eten) zijn de grootste boosdoeners. De oplossing daarvoor moet ook worden gezocht in een goede haarverzorging. En dus in een goede shampoo. Want daar begint elke haarverzorging tenslotte mee. Albert Heijn heeft heel wat shampoos in de winkel, voor elk type haar. Shampoos met specifieke bestanddelen, die het haar herstellen. Om een goede keus uit het uitgebreide shampoo- assortiment te kunnen maken, moet u eerst weten wat voor soort haar u heeft. En daarom ook: hoe een haar precies in elkaar zit. Zou u een haar onder een microscoop leggen, dan ziet u heel duidelijk een haarwortel (het deel onder de hoofdhuid) en een haarschacht (de haar zelf). In een haarzakje onder de huid vindt het groeiproces van de haar plaats. Dit zakje wordt onophoudelijk voorzien van bloed en voedingsstoffen, waardoor de celdeling wordt gestimuleerd en de haar groeit. Gezond haar groeit zo gemiddeld 1,5 cm per maand. Om de haarschacht heen zit een uit miljoenen schubben bestaande schorslaag. Liggen de schubben plat en aaneenge- sloten, dan is het haar gezond. Ze beschermen de haarschacht en geven deze een glanzend uiterlijk. Naast elk haarzakje ligt een talgklier die talg afscheidt. Dit vet vormt een natuurlijke bescherming van het haar, maar houdt tevens vuil vast. Daarom is het nodig het haar regelmatig te wassen. We zeiden het al: is uw haar gezond, dan glanst het en is het zacht en veerkrachtig. Droog en beschadigd haar is te herkennen aan klitten en vaak Schwarzk 74 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 74