Onverwachte MET DE MAGNETRON 1 Is de honing te stijf, de boter te hard of zijn de zoutjes niet bros meer, dan verricht de magnetron ware wonderen. En zo zijn er nog veel meer van die handigheidjes met de magnetron... Flesvoeding Warme vingerdoekjes Borden voorverwarmen Poffertjes weer snel warm Hete grog HANDIGHEIDJES De magnetron kunt u de hele dag door gebrui- ken. Niet alleen voor opwarmen, ontdooien en koken, maar ook voor tal van kleine huis- houdelijke en keuken- karweitjes. Natuurlijk weet u dat u er snel een beker chocolademelk of een kopje oploskoffie in verwarmt, maar er zijn nog zoveel minder bekende handigheidjes. Die staan hier voor u op een rijtje. Een flesje babyvoeding is in de magnetron snel warm. Maak in een keer de voeding voor de hele dag en zet deze in een afsluitbare kan in de koelkast. Vul het flesje met de benodigde hoe- veelheid en zet dit met de dop en speen er los op in de magnetron. In het begin is de inhoud in enkele seconden warm. Omdat het dan al gauw te snel gaat is het ver- standig de magnetron op 300 Watt of 500 Wan in te stellen. Later als de baby meer gaat drinken kunt u de fles op vol vermogen verwarmen. Hoelang hangt af van de hoeveelheid en het ver mogen van de magne tron, gewoon een kwes- tie van proberen. Blijf de temperatuur dus steeds goed controleren. Na een mosselmaaldjd of een mai'skolf als voor- gerechtje is het plezierig uw handen even schoon te maken. Maak stoffen servetjes vochtig met wat water en besprenkel ze met wat citroensap. Rol de servetjes op en leg ze ca. 30 seconden op vol vermogen in de magne tron. Zeker als u eten op bor- den serveert horen deze borden warm te zijn. U warmt borden snel voor Voor een groot gezel- schap poffertjes bakken is een warme bezigheid. Het kan ook zo: bak de poffertjes van tevoren en bewaar ze tot gebruik afgedekt in de koelkast. Vlak voor het eetfestijn verdeelt u de poffertjes over de bordjes. Dek de bordjes af met magne- tronfolie. Verwarm twee bordjes tegelijk ca. 1 mi- nuut op vol vermogen in de magnetron. Flink wat poedersuiker erover en in het midden een klontje boter en inxa- 10 minuten is iedereen voorzien van pi Bij een flinke verkoud- heid helpt een hete grog. Schenk V2 dl cognac in een hittebestendig glas en vul dit aan met vers- geperst sinaasappelsap. Roer er suiker naar smaak door. Verwarm de grog ca. 2 minuten in de magnetron op vol ver mogen. in de magnetron. Spoel de borden af met (warm) water en zet ze '6 - 1 minuut per bord op vol vermogen in de magnetron. Daarna de borden eventueel nog nadrogen. 66 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 66