VLIJTIG LIESJE Nieuw AllerHande boekje: Pasta Tips, ideeen, informatie: van alles wat bij elkaar. Om even in te snuffelen, te onthouden en te bewaren. Het GEMAK VANEEN CITROENTREKKER ZO VERWIJDERT U EEN WIJNFLES- CAPSULE FLEUR1G EN KLEURIG AllerEerst "2fe Wanneer u een gerecht maakt, waarin fijne sliertjes citroen- of sinaasappelschil worden verwerkt (bij voorbeeld citrus- jam, sinaasappelsaus of -taart) dan komt de citroentrekker goed van pas. Het is een apparaatje waar je het gemak niet direct van afziet, maar eenmaal geprobeerd blijkt het een heel praktisch keuken- hulpje. Nadat u het fruit heel goed hebt schoongeboend, wordt de citroentrekker met de 'oogjeskant' tegen de schil aangezet. Met zachte druk trekt u met de citroentrekker dunne sliertjes van de schil. Een andere naam voor citroentrekker is ook wel 'sambaltrekker'(i.v.m. het maken van pepersliertjes voor sambal). Een citroentrekker is te koop in een goed gesorteer- de huishoudelijke artikelen- zaak. Het verwijderen van een wijn- fles-capsule is een werkje wat even aandacht vraagt, tenmin- ste als u het volgens de regels der kunst wilt doen. Er zijn twee manieren. 1. U snijdt met een scherp mesje de capsule rondom door, precies bdven de verdik- king van de flessenhals. Daar- na kunt u de bovenkant van de capsule er zo afhalen, en kan de fles worden ontkurkt. 2. Tegenwoordig is er ook een apparaatje te koop onder de naam foil cutter (capsule-snij- der), waarmee u in een hand- omdraai de capsule lossnijdt. De foil cutter ziet er uit als een klein (plastic) hoefijzertje met aan de uiteinden vier ronddraaiende kleine mesjes. Door de foil cutter bovenop de flessenhals te plaatsen en rond te draaien, snijden de mesjes het kapje van de capsu le. De foil-cutter (merk Screwpull) is verkrijgbaar bij een goed gesorteerde huishou delijke artikelenzaak {f 19,95). Een plant die haar naam eer aan doet is het Vlijtig Liesje. Impatiem zoals haar Latijnse naam luidt, heeft talloze bloe- metjes in de mooiste kleuren. Veel water, voldoende bemes- ting en een lichte plaats zor- gen voor een rijke bloei en een lange bloeiperiode. Als de plant wat gewend is aan haar omgeving, mag ze in de voile zon. Het Vlijtig Liesje is ii. geschikt als kamerplant, maar doet het in de zomermaanden ook heel goed in de tuin of op het balkon. Bij AH-winkels met een bloe- men- en plantenafdeling is het Vlijtig Liesje o.a. verkrijgbaar in de kleuren oranje, rood, wit, paars en violet. Er zijn ook tweekleurige soorten. Vanaf donderdag 25 april is bij Albert Heijn een nieuw boekje ver krijgbaar met de lekker- ste pastarecepten uit AllerHande, De titel van het boekje luidt De onbe- grensde mogelijkheden van pasta. De prijs is 4,95. Het Pasta-boekje heeft dezelfde opzet als het AllerHande-boekje over Hartige taarten, dat vorig jaar verscheen en inmiddels z'n tweede herdruk beleefde. Er staan meer dan 65 re- cepten in met pasta, ver- deeld over acht hoofd- stukken (o.a. 'Vegetari- sche pastagerechten', 'Pastaschotels met vis', 'Snelle gerechten met pasta' en 'Ovenschotels met pasta'). U maakt van het boekje een leuk Moederdagcadeau door het in te pakken in een bladzijde van een tijd- schrift met daarop de foto van een pastagerecht of in de voorpagina van een Italiaanse krant. 4 AllerHande r.

Allerhande | 1991 | | pagina 4