In steeds meer AH -WINKELS: NAAST DIEPVRIES, GEROOKT EN IN BLIK Vis is gezonder dan u dacht. En wat is lekkere vis? Verse vis natuurlijk. Goed nieuws dan ook dat AH in steeds meer winkels ook verse vis verkoopt. In de bediening. Of in een bijzondere verpakking waarin de vis langer houdbaar is. Een flink assortiment verse vis Advies Voedingsraad: een- of tweemaal per week vis eten VERSE VIS M' p 1 Voor verse vis kunt u bij AH terecht. Niet in alle vestigin- gen, maar steeds meer winkels hebben een afdeling waar verse vis wordt verkocht (een complete lijst vindt u op blad- zijde 27). Wat dacht u van een gebakken scholfilet, een verse schol, tong, forel of zo'n mooie moot kabeljauw of zalm? AH heeft het allemaal, en nog veel meer. Een deel van de verse vis van AH heeft een opmerkelijke verpakking gekregen. Een zuurstofarme verpakking noe- men we dat - en die ruikt niet en lekt niet. Ook thuis heeft dat voordelen: u kunt de vis zo in de koelkast leggen, zon- der dat u bang hoeft te zijn dat bijvoorbeeld de melk ernaar gaat ruiken. De zuurstofarme verpakking van vis is in feite een heel slimme oplossing van het ver- pakkingsprobleem van vis. Dat probleem zit hem name- lijk in zuurstof. Het is de zuurstof in de lucht die maakt dat vis snel kan bederven. Dus wat heeft AH gedaan? De zuurstof in de verpakking ver- vangen door stikstof en kool- zuur, de andere natuurlijke bestanddelen van lucht. Geen zuurstof in de verpakking, dus een veel kleinere kans op bederf. Het enige waar u nog op moet letten is dat de vis koel bewaard blijft. AH doet dat zelf ook, vanaf de visafslag tot in de winkel. Legt u de zuurstofarm verpak- te verse vis thuis meteen in de koelkast, dan blijven de kwali- teit en de smaak optimaal. En de vis is dan nog langer houd baar ook. Denk niet dat er conserveermiddelen of andere chemische stoffen aan te pas komen. AH wil dat u de vis zo natuurlijk mogelijk op tafel kunt zetten. Alsof hij zojuist gevangen is. De zuurstofarme verpakking is een heel eerlijke: De vis wordt bovendien goed dicht verpakt, zodat er abso- luut geen zuurstof meer bij kan komen. In een behoorlijk aantal AH- winkels kunt u dus terecht voor verse vis. In de bediening of zuurstofarm verpakt. De keus is al meteen groot. Dus ook voor bijzondere wensen op visgebied kan AH u van dienst zijn. Voor u is het bovendien prettig om te weten dat veel soorten al kant en klaar schoongemaakt en gefileerd worden verkocht: dat scheelt u een hoop werk. Ook op het gebied van zuur stofarm verpakte vis is er al aardig wat keus. Op dit moment kunt u kiezen uit: kabeljauwfilet graadoos, scholfilet graadoos, forellen en zalmmoten. En AH heeft ook nog ver- schillende kant en klaar gebakken zuurstofarm verpak te vis: kibbeling, lekkerbek, mosselen en scholfilet. We zeggen er meteen bij: het assortiment kan per winkel wel eens wisselen. Dat hangt onder andere van het seizoen af. En het zal eerder een regel dan een uitzondering zijn, dat er nog meer soorten te krijgen zijn dan we hier noemen. Over de rol van vis in onze voeding is veel bekend. De Voedingsraad adviseert om een of twee maal per week vis te eten. En aangezien de mees- te Nederlanders daar niet aan toe komen, is het zo gek nog niet dat AH nu verse vis is zo'n geur- en lekvrije verpak- 26 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 26