Allerlei Nieuws Nieuw: kleine pakjes Dubbel Drank Struik Thuismaaltijden, nu ook voor twee tot drie personen Pandanrijst: een delicatesse uit het verre Oosten 4 Het meeste vlug-klaar vlees nu zonder anti-oxidant De twee populairste smaken Dubbel Drank Aardbeien-Ker- sen en Sinaasappel-Perziku)n nu ook in kleine pakjes van 2 dl te koop. Handig voor klei ne huishoudens, waar een literpak soms aan de grote kant is. Bovendien is het nu gemakkelijker om uw eigen smaak te kiezen of om wat vaker te varieren. Dubbel Drank is ook lekker om mee te nemen: naar het werk, naar school of als u er op uit trekt. Dan prikt Naast de complete smulmaal- tijden voor een persoon introduceert Struik nu de Thuismaaltijd voor twee tot drie personen. Dit is een com plete snel te bereiden maaltijd met vlees, die wordt opge- bouwd uit afzonderlijk ver- pakte ingredienten. Het vlees en de saus zitten in makkelijk te openen blikjes, de gedroog- de groenten en kruiden afzon derlijk in zakjes en de rijst of pasta in builtjes. Uniek is dat er geen vlees meer hoeft wor- den toegevoegd. De Thuismaaltijd is voldoen- de voor twee tot drie personen. u met het bijgesloten rietje een gaatje in het lipje. De pakjes Dubbel Drank kos- ten per drie stuks 2,79. Er zijn drie verschillende Thuismaaltijden: Hongaarse goulash met rijst, Exotische Sweet Sour met kip en rijst en Lasagne Bolognese. De bereidingstijd van de eerste twee gerechten is ongeveer een half uur. Bij de Lasagne Bolognese moet u na een voorbereidingstijd van ca. 10 minuten rekening houden met een oventijd van 40 mi nuten. De Thuismaaltijden bevatten geen kleur- en smaakstoffen en ze zijn minstens 1 jaar bui- ten de koelkast houdbaar. Prijs: 8,95. Pandanrijst is een speciale rijstsoort met een bijzondere geur en smaak uit het noord- oosten van Thailand. Op zich gaat het om gewone rijst met een mooie droogkokende kor- rel, maar de omstandigheden op de rijstvelden maken dat deze rijst een heel eigen smaak en geur heeft. Door een com- binatie van zonlicht, de soort aarde en een juiste brigade nemen de rijstplanten via hun wortels de geur op van andere planten die in de rijstvelden groeien. Daarom wordt deze rijst parfumed rice (geurende rijst) of pandanrijst (naar de geur van het pandanblad) genoemd. De zachte geur komt vrij tijdens het koken. Aziaten beschouwen pandan rijst als een delicatesse en zet- ten pandanrijst bij feestelijke gelegenheden op tafel. -if: Ook u kunt nu kennismaken met deze exotische rijst, want Silvo heeft sinds kort ook Pan danrijst in het assortiment. Een zak Silvo Pandanrijst bevat 1 kg rijst en kost 3,99. Tot voor kort werd aan de meeste soorten vlug-klaar vlees ascorbinezuur en citroen- zuur als anti-oxidant toege voegd om het natuurlijke ver- kleuringsproces van vlees wat te remmen. Deze stoffen heb- ben ook een licht conserveren- de werking, zijn onschadelijk en komen van nature ook voor in andere voedingsmid- delen. Ascorbinezuur bij voor- beeld is niets anders dan vita- mine C. De verbeterde technologie en koelmethoden hebben het nu mogelijk gemaakt om de gekruide vlug-klaar vleessoor- ten nu zonder anti-oxidant te maken. En het blijkt ook dat de klanten zelf zorgvuldiger met vlees omgaan en het direct na aankoop in de koel kast leggen. Dit alles maakt het voor Albert Heijn moge lijk geen anti-oxidanten meer aan de vlug-klaar vleessoorten toe te voegen. Op enkele uit- zonderingen na. Alleen aan ongekruide gehaktsoorten, knakworst, bacon- en katen- sticks, ffikandellen en barbe- cueworst, wordt nog wel ascorbine- en citroenzuur toe gevoegd. Maar ook daar wordt hard aan gewerkt om die overbodig te maken. AllerHande 23

Allerhande | 1991 | | pagina 23