handig vootf-li VOOR EN TEGEfVAN Een staafmixer is een handig apparaat om in de keuken bij de hand te'hebben. Tal van moeizame keukenkarweitjes zijn met een staafmixer een fluitje van een cent. Aardappelpuree of groentepuree maken bijvoorbeeld. Soep en saus zijn met de staafmixer in een mum van tijd mooi gladgebonden STAAFMIXER zonder dat daar een zeef aan te pas komt. En wat dacht u van een verfrissende milkshake? Een staafmixer is ook heel geschikt voor het pureren van kleine porties babyvoeding en fruithapjes. En wat zo handig is: de staafmixer is mobiel. U kunt hem daar gebruiken, waar u hem nodig hebt. Een staafmixer is in feite een omgekeerde mengbe- ker of blender: onder aan een lange staaf zitten twee mesjes, die ronddraaien als u op het handvat een knop indrukt. U kunt de staafmixer in een smalle, hoge kom zetten (makkelijk voor milkshake en baby voeding), maar ook in een pan. Overgieten van soep of saus in een blender (of keukenmachine) is dus niet nodig. En ook puree maakt u gewoon in de pan. Dat scheelt heel wat afwas. Een staafmixer is met name geschikt voor het fijnmaken van zachte, voch- tige produkten. Voor droge, lijk hanteerbaar en kan overal waar een stopcon- tact zit gebruikt worden. Een staafmixer is vergele- ken met een blender of foodprocessor makkelijk schoon te maken. Boven- dien hebt u geen extra afwas, omdat u de staaf mixer gewoon in de pan zet. hardere ingredienten hebt u een keukenmachine nodig. De staafmixer zelf is niet geschikt voor het kloppen van slagroom of eiwit. Maar bij veel staafmixers zijn hulpstukken verkrijg- baar, waardoor hij voor meer doeleinden gebruikt kan worden. Er is bij voor- beeld een garde, voor het kloppen van slagroom en eiwit. En een hakmolentje, waarmee u met behulp van de staafmixer ook nog snel een uitje kunt snipperen of kruiden, noten, vlees of kaas kunt hakken. Een han- dige aanvulling als u geen keukenmachine heeft of als u regelmatig kleine hoe- veelheden hakt. Een staafmixer is vooral handig als hij gebruiksklaar aan de wand hangt (met kinderen in huis niet de stekker in het stopcontact laten zitten!). Tegenwoor- dig zijn er ook oplaadbare staafmixers zonder snoer. Die kunt u dus ook gebrui ken op piaatsen waar geen stopcontact bij de hand is. Schoonmaken is heel een- voudig: na gebruik houdt u de staafmixer even onder de warme kraan en spoelt u het vuil weg. Eventueel even laten draaien (boven gootsteen) om vuil achter de mesjes weg te spoelen. Voordelen Een staafmixer is makke- 102 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 102