Vragen over J, 1 1. Waar moet ik op letten bij het aanschaffen van luiers? 2. Waarin verschil- len de diverse soorten wegwerp- luiers (broekluier, inlegluier)? J. Maakt het echt wat uit ofik de speciale meisjes- of jongensluiers koop? Bij AH vindt u een breed assortiment aan verzorgings- produkten voor uw baby. Soms roept de dagelijkse verzorging vragen op. Wat is de beste remedie tegen schrale billetjes? Welke soort luier kies ik? Hoe vaak was ik de babyhaartjes en waarmee? Tien antwoorden op tien veel gestelde vragen. 4. Zijn luiers geparfumeerd of op een andere manier behandeld? AJs u luiers gaat kopen is het vooral van belang om op het formaat te letten. De grootte varieert namelijk van piep- klein tot heel fors. Dit is nodig omdat kinderen alles bij elkaar wel zo'n tweeenhalfjaar luiers dragen en in die tijd natuur- lijk flink groeien. Alle merken hanteren dezelfde maataan- duiding. Mini is de kleinste luier, dan Midi, Maxi, Maxi Plus en Extra Large. Bij elke maataanduiding wordt ook nog het gewicht van de baby vermeld, zodat u zeker weet dat u de juiste maat koopt. Mini is voor baby's van 3 tor 5 kilo, Midi van 4 tot 10 kilo, Maxi van 9 tot 18 kilo, Maxi Plus van 10 tot 20 kilo en Extra Large van 15 tot 25 kilo. Bij het kopen van luiers let u niet alleen op de maat, maar natuurlijk ook op de kwaliteit en de prijs. Vergelijk daarvoor altijd even de inhoud van pak- ken van de verschillende mer ken, want niet elk merk heeft hetzelfde aantal luiers in het pak zitten. In de categorie wegwerpluiers hebt u de keuze uit inlegluiers en broekluiers. De inlegluier (bij voorbeeld Billies) moet in een broekje gedragen worden. Bij broekluiers (bij voorbeeld de AH broekluiers) is dat niet nodig, omdat die voorzien zijn van elastische beenrandjes en plakstrips en het model heb- ben van een broekje. De broekluiers zijn van merk tot merk ietsje anders. Zo hebben sommige een gekleurde bovenrand, bij andere merken is die rand gewoon wit. De plakstrips zijn niet altijd meer- dere keren te gebruiken. Het aantal elastiekjes bij de been- opening varieert. En ook de pasvorm van de luier is anders per merk. Het verschil tussen de speciale meisjes- en jongensluiers in vergelijking met de gewone luier zit hem er niet in dat deze speciale luiers meer vocht zouden absorberen. Ze nemen net zoveel vocht op, alleen is het vochtopnemend-vermo- gen op een bepaalde plaats geconcentreerd. Bij de jongens luiers meer van voren en bij de meisjesluiers in het mid den. Bij gewone luiers is de absorptie evenredig verdeeld over de hele luier. Wat het prettigst is, is eigenlijk gewoon uw persoonlijke keuze. In Nederland worden geen luiers verkocht die geparfu meerd zijn. De luiers mogen niet met middelen behandeld worden die schadelijk zouden kunnen zijn voor de baby. Er J BABY VERZORGING 90 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 90