Perla. Per traditie gebrand op koffie-kwaliteit. Koffiebranden doen we al bijna net zo lang als kruidenieren. En met koffiebranden bedoelen we dan: koffie selecteren, koffie keuren, koffie importeren, koffie controleren, koffie melangeren, koffie branden, koffie weer keuren en proeven en uiteinde- lijk koffie aromadicht verpakken. "Koffiebran den" is dus wat simpel gezegd. Er komt meer bij kijken. Vooral veel vak- manschap. Maar dat hebben we dan ook al bijna honderd jaar in huis. Anders zouden we trouwens nooit Perla Mokka kunnen maken. Een van de vele koffies van ons eigen merk Perla. Perla Mokka is een koffie, waar onze koffiebranders bijzonder trots op zijn. En een, die wordt ontdekt door steeds meer koffiedrin- kers. Waama ze prompt verloren zijn. Want wie een keer Perla Mokka geproefd heeft loopt een goede kans nooit meer iets anders te willen. (Of het zou die andere topkoffie - Perla Arabica - moeten zijn.) Om achter het geheim te komen van Perla Mokka moeten we een lange en avontuurlijke reis ondernemen. Een reis naar de berggebie- den van Costa Rica en Guatemala in Midden Amerika. En vervolgens naar het geheimzinnige Ethiopische Hoogland in de Hoom van Afrika. Dit zijn namelijk de landen en streken waar de bonen voor Perla Mokka vandaan komen. Allemaal zogenaamde "ARABICA-bonen". Koffiebranders hebben voor het samen- stellen van een koffie in principe keus uit twee basis-soorten koffiebonen: de Arabica (de beste!) en de Robusta. De meeste koffies bestaan uit een melange van beide. Maar Perla Mokka heeft alleen Arabica- bonen. Bovendien zien onze branders erop toe dat het zogenaamde ge^ wassen Arabica's zijn. De buitenste schil van de koffiebessen is met behulp van water ver- wijderd. Door die nat- te bewerking neemt de kwaliteit van de boon nog toe. De Arabica's van onze Mokka-koffie ko men uit Costa Rica en Guatemala. En daar is dan nog een bijzondere aan toegevoegd, geoogst op de zinderende hel- lingen van het Ethiopi sche Hoogland in Noord Afrika: de "Ethiopie Sidamo". Het resultaat van dat alles is een bijzon dere koffie. Geurig en krachtig. Een koffie om te drinken op feestelijke momenten, bijvoorbeeld na het diner. Hoewel steeds meer mensen Perla Mokka gewoon als hun dagelijkse koffie kiezen. Kent u Perla Mokka nog niet? Dan wordt het hoog tijd om m eens te proberen. Uw eerste kopje Perla Mokka zou wel eens een ervaring kunnen worden die u niet licht weer vergeet. Een echte ontdekking. Perla Mokka. Er zijn wel minder belangrijke ontdekkingen gedaan. AllerHande 7

Allerhande | 1991 | | pagina 7