Allerlei Nieuws Nieuw van de AH Huistraiteur: de Dagschotel Nieuwe oogst Red Delicious Paasbrood van AH AH Brokjes voor de kat met 100% vlees Nieuwe koeken met meervoudig onverzadigde vetzuren De AH Huistraiteur introdu- ceert een nieuwe maaltijd: de DagschoteL En er zijn meteen al vijf verschillende schotels. Ze bestaan uit complete hoofdgerechten met garnituur in de vorm van bij voorbeeld Appels worden in de nazomer en in de herfst geoogst. Om- dat dit jaargetijde nu op de zuidelijke helft van de aardbol is aangebroken, komen daar op dit moment de plukverse appels vandaan. Vanaf eind maart tot half mei verkoopt AH een lekkere Red Delicious uit Argentinie en iets later uit Nieuw-Zeeland. Het is een appel met een gladde, meestal roodgestreepte schil, lekker sappig, een beetje zoet en met roomwit vruchtvlees. Een echte voorjaarsappel, te koop in zakjes van 1,5 kg, en een maatje groter, op een schaaltje met zes appels. aardappeien en groente. Dank zij de half open verpakking is de dagschotel zelf te zien, zodat u precies ziet wat u koopt. Hollands, Frans, Oos- ters, internationaal of met vis, dat zijn de verschillende culi- naire herkomsten. Een paar voorbeelden: Runderstoof- schotel met roomaardappeltjes en appelcompote, Babi Pan- gang met atjar tjampoer en Chinese rijst en Couscous met lamsvlees. Regelmatig worden de gerech- ten vervangen door andere gerechten zodat er een grote variatie zal zijn. Behalve dat het uiterlijk van de verpakking is veranderd, heeft AH ook de tekst over de houdbaarheid aangepast. Tot nu toe stond op de verpakking van AH Huistraiteurproduk- ten de tekst: Ten mirnte houd- baar tot(datum) mits gekoeld bewaard. Echter bin- nen 2 dagen na aankoop consu- meren. Omdat is gebleken dat die tekst voor veel mensen ondui- delijk was, zet AH er in het vervolg een andere tekst op: Na aankoop binnen een week consumeren, maar nooit later dan aangegeven gebruiks- datum! Gekoeld bewaren (max. 4°Q. Met deze tekst kan er geen twijfel meer bestaan over de uiterste datum waarop een produkt kan worden geconsu- Paasbroden heeft AH in tal van varianten. Van 100 gram tot 1000 gram, met stukjes meloen, sinaasappel, luxe paasbroden bevatten ook nog hazelnoot en amandel. In alle paasbroden zit spijs en ze bevatten alleen natuurlijke geur-, kleur- en smaakstoffen. Dus voor grote en kieine huis- houdens heeft AH een heerlijk paasbrood, in prijs varierend van ca. 1,-* tot ca. 9,95*. zolang de voorraad strckt Sinds enige tijd worden er aan de AH Brokjes voor de kat geen granen meer toegevoegd en kunnen we spreken van '100% vlees'. Dat vindt de kat nog lekkerder. De brokjes zijn door deze verandering iets harder geworden. Het spreekt verder vanzelf dat er geen kleur- en conserveermiddelen aan zijn toegevoegd. Een blik- je van 400 gram kost 1,25. Mede door de landelijke cam- pagne 'Let op vet' is algemeen bekend dat meervoudig onverzadigde vetzuren beter zijn voor hart en bloedvaten. AH heeft nu koeken van Frij- ling die zijn bereid met plant- aardige margarine en 40% meervoudig onverzadigde vet zuren. Op de verpakking staat een voedingswaardewijzer. Er is keus uit Frijling gevulde koeken (6 stuks 1,75), appelsterren (6 stuks 1,99) en vruchtencarrees gevuld met frambozen, bessen en appel (6 stuks f 2,09). AllerHande 75

Allerhande | 1991 | | pagina 75