Een zelfgemaakte rijsttafel is echt helemaal compleet als u er ook nog een atjar tjampoer bij maakt. Want zelfgemaakte atjar smaakt net even anders en is lekker pittig. Wei een paar dagen van te voren maken, want de smaak moet goed intrekken. AllerHande 63 E ATJAR IPOER MG j-ii IWortel schoonmaken, was- sen en in stukken van 5 cm snijden. Stukken eerst in de leng- te in dunne plakken en daarna in luciferdunne reepjes snijden. Witte kool in dunne reepjes scha- ven. Sperziebonen afhalen, was- sen en in stukjes van 3 cm snij den. In pan met weinig water en zout, wortel, kool en sperziebo nen ca. 5 minuten koken. 2lntussen weckpotten afwassen met heet water en soda. Goed afspoelen met schoon water. Laten drogen. Tauge in zeef afspoelen. Spaanse peper wassen en steeltje verwijderen. In de lengte halveren en pitjes verwijderen. Helften in flin- terdunne reepjes snijden. 3Uien pellen en boven kom raspen. Knoflook pellen en erboven uitper- sen. Sambal, koenjit, serehpoeder en gember- poeder erdoor roeren. In vergiet wortel, kool en sperziebonen laten uitlek- ken. 4 In pan olie verhitten. Ui- mengsel ca. 2 minuten zachtjes bakken. Azijn en suiker toevoegen. Al roerende suiker oplossen. Gekookte groenten, tauge en Spaanse peper toevoe gen. Ca. 2 minuten zachtjes koken. 5 Atjar tjampoer (met kookvocht) in weck potten scheppen. Potten direct afsluiten. Laten afkoelen. Etiketten met naam en bereidingsdatum erop plakken. Houdbaarheid: ca. 3 weken in de koelkast.

Allerhande | 1991 | | pagina 63