PETERSELIE Let op vet-actie van start Eiervlekken verwijderen Eenpopulair KEUKENKRUID TOEFJES SLAGROOM SPUITEN: ZO DOET U DAT De maand maart staat in het teken van de cam- pagne Let op Vet. De bedoeiing van deze cam- pagne is om ons bewust te maken van onze eet- gewoonten. Want hoe- wel bijna iedereen denkt redelijk gezond te eten, bewijzen harde cijfers dat acht van de den Nederlanders meer (ver- borgen) vetten consume- ren dan goed is. U zult deze maand veel over deze actie te horen en te zien krijgen door middel van radio, televi- sie, kranten, tijdschriften en folders. Ook AH besteedt aandacht aan dit thema. Informatie over gezond eten geven Geen paasfeest zonder eieren. Maar wat vervelend als er ei op uw kleding terecht komt en vlekken veroorzaakt. Deze vlekken (en ook andere) zijn echter makkelijk te verwijde ren met 'vlekkenverwijde- raars'. Er zijn bij AH in de grotere winkels handige vlek- kenverwijderaars te koop in de vorm van aansdpstiften. De serie Sorbo's Vlekkenapotheek heeft voor elke soort vlek een passende aanstipstift. Voor eiwithoudende vlekken kunt u het best de stift voor bloed- en melkvlekken gebruiken. wij u al regelmatig, maar deze maand doen we er een schepje bovenop. De gratis folder Let op Vet is bovendien bij alle AH- winkels verkrijgbaar. Neem hem gerust mee, er staan nuttige gegevens in over vet en vetgehal- ten van produkten. De folder bevat ook vetarme menutips. Noam: Peterselie (Petro- selinum crispum) Plaats van herkomst: Peterselie komt oor- spronkelijk uit het Mid- dellandse-Zeegebied, maar wordt tegenwoor- dig over de hele wereld gekweekt. Plantdeel: Het meest gebruikte plantdeel is bet blad. Maar ook de Stengels en de wortels worden gebruikt voor culinaire doeleinden. Bijzonderheden: Er zijn twee soorten bladpeter- selie: snijpeterselie met brede, platte bladeren, en krulpeterselie met fijn gekrulde bladeren. Er bestaat ook knolpeterse- lie. Smaak/eigenschappen: Peterselie heeft een milde smaak en bevat veel vitamine C en caro- teen. Gebruiksmogelijkheden: Bijna geen kruid wordt zo vaak gebruikt om smaak aan gerechten te geven als peterselie. Fijn- gehakte blaadjes mogen niet meekoken, maar worden vlak voor het opdienen toegevoegd aan soepen, sauzen en ragouts. Rauwe peterse- 3. Sla de omgeslagen boven- rand terug en draai de spuit- zak aan, totdat de slagroom in het spuitmondje zit en de spuitzak gespannen aanvoelt. 4. Pak nu met uw ene hand de spuitzak boven aan de draaiing vast en laat de spuit zak als het ware rusten in uw andere hand. Door zachtjes in lie smaakt lekker in sala- des. Strooi ook eens fijn- gehakte peterselie over eiergerechten, sandwi ches, gekookte aardap- pels en vis. Toefjes rauwe peterselie gebruikt men vaak als garnering voor schotels en gefri- tuurde takjes als garni- tuur bij vis. Stoombaden en lotions met peterselieblad zijn goed tegen een droge huid. Kauwen op een rauw blad peterselie ver- ffist de adem, bijvoor- beeld na het eten van knoflook. Houdbaarheid: Peterselie is goed te kweken op een beschutte plek buiten of in huis. Het is een twee- jarige plant. Gedroogde peterseliebladeren zijn ongeveer drie maanden houdbaar, daarna verlie- zen ze hun geur en smaak. 1. Doe slagroom met de juiste hoeveelheid suiker in een kom en klop het mengsel stijf met een garde of mixer. 2. Draai het gewenste spuit mondje aan de spuitzak. Een glad mondstuk is geschikt om gewone toefjes te maken, een stervormig mondstuk is voor rozetten. Sla een brede boven- rand van de spuitzak om. Neem de spuitzak in de hand en schep de slagroom erin. de spuitzak te knijpen, komt de slagroom eruit. Maak met de spuitmond een cirkelvormige beweging, die van buiten naar binnen steeds kleiner wordt. Als het toefje of de rozet de gewenste grootte heeft, trekt u de spuitzak op en begint aan een volgende. De spuitzak tussentijds steeds aandraaien, zodat de spuitzak gespannen blijft. AllerHande 5

Allerhande | 1991 | | pagina 5