cny dak, een soort.overdekte markt, zou je bijna kunnen zeggen. En dat is toch een heel anderverhaal.Toch is hetwel eens aardig om je af te vragen wat een winkel nou eigenlijk tot een goede winkel maakt. Zijn dat de aardige mensen die er werken? Komt het omdat ze je daar bij de naam kennen? Of omdat ze altijd verse, goeie spullen hebben? Komt het door de fantastische aanbiedingen? Of omdat de kinderen altijd een plakje worst of een mandarijntje krijgen? Komt het omdat alles altijd zo lekker ligt uitgestald? Of omdat je altijd zonder gezeur je geld terugkrijgt als de waar niet deugt? We noemen nu zomaar even wat dingen op die iedervan ons meteen te binnen schieten als je het hebt over'n goeie winkel. En hoe langer je hierover nadenkt, hoe meer punten erbij komen. Eigenlijk is een winkel een mix van een heleboel zaken en bijzaken. En als die mix een beetje klopt, kun je zeggen.- da's nou een goeie winkel. Liefde voor het vak. Trouwens, de grate bindende factor is misschien wel liefde voor het vak. leder van ons voelt direct als je een winkel binnenstaptof die liefde eris. Een goede winkel straalt dat uit. Die liefde voor het vak is dan ook een belangrijk criterium waarop wij winkel- personeel selecteren. U kent misschien wel onze slogan: Ben je goed genoeg voor onze klanten? Daarin zit die liefde ook een beetje opgesloten. Immers, iemand die het ieukvindtom bijvoorbeeld metgroente en fruit om te gaan, zo iemand zal dat automatisch op u - onze klant dus - kunnen overbrengen. Zo iemand moet natuurlijk wel weten waar hij over praat. Welnu, we kunnen u verzekeren dat de mensen die u iedere dag in onze winkels tegenkomt, heus niet alleen schappen lopen te vullen en rommel lopen op te ruimen. Die mensen weten vaak veel meer van de produkten die we verkopen dan u mis schien denkt. Dat komt omdat we er bij Albert Heijn heel wat tijd in steken om al die mensen iedere week op de hoogtete houden van wat eraliemaal te koop is in de wereld. Neem bijvoorbeeld een mango. Daar hebben we een tijdje geleden eens een advertentie aan gewijd. Daarom weten de meeste- Nederlan- ders nu wel zo ongeveer waar die vrucht vandaan komt, hoe hij smaakt en op wat voor manieren je hem kunt eten. De kiwi is ook zo'n mooi voorbeeld, Een paarjaargeleden wist toch eigenlijk niemand wat dat nou precies voor een vrucht was? Vakkennis. Bij Albert Heijn hebben we oplei- dingsprogramma's waarin al die vak kennis, al die nieuwe ontwikkelingen worden behandeld. Dat betekent dat iemand die bij ons een tijdje op de groente-afdeling werkt, in feite net zo- veel vakkennis kan opdoen als een groenteboer. We leren onze mensen ook begrippen als het belang van win- kelinrichting, van snelle doorstroming als het gaat om groente en fruit. Oftewel: waarom produkten nooit te lang mogen liggen. Niet alleen omdat ze dan niet meer vers zijn, maar ook omdat produkten er al heel snel minder goed uitzien, terwijl ze nog best lekker vers smaken. We hadden het over de groente- en fruitafdeling. Maar hetzelfde" geldt voor onze mensen op de broodafdeling. Ais je daar een jaartje gewerkt hebt, ben je weliswaar nog lang geen volleerde bakker, maar reken maar dat je een aar dig woordje over brood, broodvormen en broodsoorten kunt meepraten. En dat geldt voor al onze afdelingen. Neem onze vleesafdeling. Die af- deling heeft net zo'n uitgebreid assorti- ment als iedere slagerswinkel. Als je daar als leerling slager begint, kun je met behulp van diverse opleidingen je slagersdiploma halen. Trouwens, ook als verkoper of verkoopster op een van de bedieningsafde- lingen doe je genoeg kennis Naam: op om de klanten meer te kunnen vertellen over Straat pakweg buitenlandse ka- zen of vleeswaren. En zelfsjongeren die bij ons part-time komen werken, zullen merken dat ze in een korte tijd toch aardig leren wat er allemaal bij komt kijken om een supermarkt zes Deze bon kan zonder postzegel in dagen per week goed te een envelop gezonden worden laten draaien. We zijn dan ook naar Albert Heijn bv, HK 815, altijd erg blij als zulke part- X Antwoordnummer 250, timers na verloop van tijd beslui- 1500 VC Zaandam. ten bij ons full-timers te worden. Zulke mensen maken vaakvan de gele- genheid gebruik om bij ons verder te werken aan hun carriere. Bij Albert Heijn krijgen ze daar ruimschoots de kans voor. Het is zelfs mogelijk om middels zeer geavanceerde manage- mentopleidingen op te klimmen van verkopertot assistent-afdelingsma- nager, afdelingsmanager of tenslotte supermarktmanager Bel ons voor een baan. Wat ons trouwens altijd weer ver- rast, is het feit dat mensen die bij ons komen solliciteren dit soort dingen eigenlijk helemaal niet weten. Die vak kennis, die opleiding bedoelen we. En ook dat ze daarin carriere kunnen maken, als ze tenminste van aanpakken weten. En datje daarhelemaal niet voor gestudeerd hoeft te hebben. Over studeren gesproken: als je bij Albert Heijn een opleiding wilt volgen, kan dat in de baas z'n tijd. Hoe t staat met de verdiensten? Naast een goed salaris kun je in ieder geval rekenen op een mooie winstuitkering. En ieder jaar 5 cadeaubonnen van f 100,- als je full-time bij ons werkt. Dus mocht u eens iemand in uw omgeving tegenkomen die misschien niet van sinaasappelen houdt, maar wel van mensen, dan mag u hem of haar gerust naar ons doorsturen. Graag zelfs. Vooral als't om de Randstad gaat. Ons telefoonnummer is 06-0530. U kunt ook de bon opsturen. Bon voor meer informatie Postcode: I Plaats: I Opleiding. Leeftijd: -/ AH - 12/91 AllerHande 55

Allerhande | 1991 | | pagina 55