Ruimte besparen De gouden Alcohol en Tips, ideeen, informatie: van alles wat bij elkaar. Om even in te snuffelen, te onthouden en te bewaren. DE VACU-VIN: EEN Nederlandse UITVINDING IN VUILNISZAK OF -BAK VERZORGINGSTIPS VOOR ROZEN LICHAAMSGEWICHT AllerEerst -Jfc Een aangebroken fles wijn is maar zeer kort houdbaar. Een restantje wijn moet zeker de volgende dag gedronken wor- den, anders wordt de wijn zuur. De oorzaak hiervan is de zuurstof in de lucht. Zuurstof zet een oxydatieproces in wer- king waardoor azijnzuur ont- staat. Het is dus logisch dat de wijn langer goed blijft als de lucht uit een aangebroken fles gehaald wordt. Tegenwoordig is er een handig apparaatje te koop, waarmee u een geopende fles vacuiim kunt pompen: de Vacu-vin. Dit is een uitvinding van eigen bodem; een wijnimpor- teur uit Delft heeft: er patent op. De Vacu-vin is voor onge- veer f 20,- verkrijgbaar bij winkels met huishoudelijke artikelen en slijterijen. De Vacu-vin is niet geschikt voor mousserende wijnen, maar verder kan hij voor alle wijnsoorten gebruikt worden. De fles moet daarna wel staand worden bewaard. De roos is de geliefdste bloem ter wereld. Deze lentemaand zijn ze bij AH in de winkels met een bloemen en planten- afdeling volop verkrijg baar: er zijn gele, roze, rode en witte rozen te koop. Van een bos rozen kunt u heel lang plezier heb- ben, als u ze maar de juiste verzorging geeft. Nog even de gouden verzorgingstips voor rozen op een rijtje: - Gebruik beslist een schone vaas. Want oude, aangekoekte resten zor- gen voor bacterien die het water vervuilen. - Snijd de bloemstelen goed schuin af met een scherp mes. - Ontdoe het gedeelte van de steel dat in het water staat van bladeren en doornen. De beste methode is met een scherp mesje langs de steel te schrapen. - Voeg snijbloemen- voeding toe. Dit bevat IT***" naast voedingstoffen ook een bacterie-rem- mend middel. - Vergeet bij het water verversen niet om ook nieuw snijbloemenvoed- sel toe te voegen. - Zet de bloemen niet op de toch* of in de zon. Ondanks alle aandacht voor het milieu groeit de afvalberg in Nederland nog steeds. Het gaat daarbij niet alleen om de hoeveelheid afval die we weg- gooien, maar ook om het volume dat het vuil inneemt. Iedereen kan meehelpen die volumestijging te beperken door te zorgen dat afval zo min mogelijk ruimte inneemt. Het scheelt bij voorbeeld als u blikjes na het uitdraaien van de bodem eerst platknijpt. Dit geldt natuurlijk ook voor andere vervormbare verpak- kingen, zoals melkpakken en plastic flessen. Er kan meer in uw vuilnisbak dan u denkt. Door het afval in de bak goed naar beneden te duwen en zo de aanwezige lucht emit te persen, kunt u langer met uw vuilniszak doen. Als twee mensen een gelijke hoeveelheid wijn drinken zou je verwachten dat ze daarna bij een alcoholtest hetzelfde percentage alcohol in hun bloed hebben. Dat kan zo zijn, maar er kunnen ook opvallende verschillen ont- staan. Alcohol verdeelt zich namelijk in gelijke mate over de totale hoeveelheid vocht in het lichaam. Iemand die zwaar is heeft meer lichaamsvocht dan iemand die minder weegt. Dan is het mogelijk, dat bij evenveel drinken hij een zwaarder iemand een lager alcoholpercentage wordt vast- gesteld dan bij een lichter per- soon. Dat wil overigens niet zeggen dat men onbeperkt kan drinken. 4 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 4