Kippemandjes met palmgroen onder de rand. Eerst het leder- varen in het steekschuim ste- ken. (De bladeren worden vrij kort gehouden en enkele komen sierlijk over de rand van de pot te vallen.) De Als- troemeria op lengte snijden, de langste niet langer dan 1V2 maal de pothoogte. Prik deze, goed verdeeld, in het steek schuim. Door de pot regelma- tig te draaien, houdt u een goed overzicht. De langste Alstroemeria, die bovenin het boeket wordt geplaatst, geeft de hoogte van het boeket aan. De roosjes opnieuw aansnij- den en gelijkmadg over het steekschuim verdelen. Om de plaats waar nog geen kleinste mandje een blokje steekschuim van 2 bij 3 cm vastzetten met een fijn ijzer- draadje. Kleine takjes palm- groen erin steken. Enkele tak jes zijn wat langer, zodat een duidelijke staart ontstaat. bloemen staan, worden takjes voorbehandelde (zie aanwij- zing op de verpakking) mimo sa gestoken. Als laatste wordt de wasbloem verwerkt. Deze fijne bloemetjes mogen net iets boven de andere bloe men uitsteken, waardoor ze als een fijne waas boven het boeket komen te Gebruikte materialen: blok steekschuim, 3 kippe mandjes in drie fonnaten, klein bakje (voor zoutjes), enkele tak jes palmgroen, stukjefijn ijzer- draad Steekschuim ca. 15 minuten in een bak met water zetten. In het grootste kippemandje, in het midden, het kleine bakje plaatsen. (Het bakje moet zo groot zijn dat er random nog ruimte over is om steekschuim te verdelen.) In het steekschuim kleine stukjes palmgroen (3 tot 4 cm lengte) steken, zodat een groen kransje ontstaat. In het bakje kunt u zoutjes of andere lekkernijen doen. In de middelgrote kip, tussen kop en staart, een reep steek schuim van 2 cm breedte leg- gen. Met kleine topjes palm groen vol steken. Aan beide zijden van het palmgroen is ruimte voor zoutjes. Het kleinste kippetje heeft alleen een staart van palm groen. Aan de staart van het AllerHande 27

Allerhande | 1991 | | pagina 27