EERSTE HULP DEPRESSIES Kemhem. Een stuk meer smaak op uw kaasplank. Waarom moeten wij poezen altijd zo wennen aan nieuw eten? Calorie'en in zuurkool Mededeling Lekker kaasje naast defromage. TEMPO. ZACHT EN STERK. D aan inmiddels al zesenveertig landen meedoen. De code bestaat uit een getal van dertien cijfers, dat op zijn beurt weer gecodeerd is in een blok verticale witte en zwarte 'streepjes'. Voor kleine artikelen wordt een achtcijferige code gebruikt. De streepjes zijn bestemd voor de scanner (de kassacomputer). De cijfers zijn bestemd voor de kaissiere, die ze kan intikken als het niet kan worden gescand door bij voor- beeld een kleine beschadiging van de streepjescode. Geheel links staat het landnum- mer, bestaande uit twee cijfers. Voor Nederland is dat 87 Uitzon- dering zijn de cijfers 27 en 22, die respectievelijk gebruikt wor den voor artikelen die in gewicht niet altijd gelijk zijn en voor arti kelen die de klant zelf kan afwe- gen. Daarnaast staan in vijf cij fers de gegevens van de fabri- kant of leverancier, en dan vijf cijfers voor het artikelnummer, want elk produkt heeft zijn eigen nummer. Geheel rechts in een cijfer staat de code die de juiste kassahandeling controleert. Mijn naam is Panda. Ik ben een poes van 18 joar en woon met mijn medepoes heel tevre- den bij onze baasjes. Tot onze grote schrik kwam ons vrouwtje laatst thuis met de complimen- ten van meneer Albert Heijn en de mededeling dat onze favorie- te blikjes tonijn niet meer ver- kocht worden. Wij zijn nu een- maal gewend aan de blikjes tonijn die Albert Heijn jaren- lang voor ons poezen geleverd heeft en we kunnen maar niet wennen aan de vele andere smaken die daarvoor in de plants zijn gekomen. Wij heb- ben van verdriet al een week niet gegeten. Dat alles verandertbegrijpen wij wel. Maar hoe komt het toch dat wij zo moeilijk aan de nieuwe smaken kunnen wen nen? POES P. TED.H. Bij Albert Heijn en de leveran- ciers wordt veel aandacht besteed aan kattevoeding. Veel katten zitten in een soort panel dat aan allerlei smaakproeven deelneemt. Dit gebeurt om te zorgen dat katten gezond en lek- ker te eten krijgen. Uit deze onderzoeken is gebleken dat katten, net als mensen, zeer indi- viduele smaken hebben. Om deze reden bestaat er een breed assortment kattevoeding. Door de uiteenlopende voorkeuren is het voor ons moeilijk alle katten tevreden te stellen. Uit de onderzoeken kwam o.a. ook naar voren dat er een groep katten bestaat, ongeveer 20%, die niet houdt van veranderingen in de eetgewoonte. Tot deze minderheidsgroep behoren u en uw medepoes ook. De meeste katten stellen daaren- tegen veranderingen in het eten juist wel op prijs. Die individuele voorkeur voor wel of geen veran deringen in kattevoer is iets wat in het karakter zit. Overigens geldt ook voor katten: over smaak valt niet te twisten. Wij hebben er het volste vertrouwen in dat u en uw medepoes wel gewend zullen raken aan de nieu we maaltijd, al zuft u daar langer over doen dan de meeste van uw soortgenoten. Hoe is het mogelijk dat de zuurkool naturel drie keer zoveel Calorie'en bevat als krui- denzuurkool? A.L TES. Het verschil in Calorieen tussen AH zuurkool naturel en AH krui- denzuurkool is een gevolg van het verschil in het koolhydraat- gehalte. De koolhydraten leveren de Calorieen. Naturel zuurkool bevat per 100 gram 1,5 koolhy draten. Kruidenzuurkool bevat per 100 gram 0,5 koolhydraten. Dit verschil ontstaat door de fer- mentatietijd. Tijdens het fermen- tatieproces worden koolhydraten omgezet in melkzuur. Hoe langer dit proces duurt, hoe minder koolhydraten overblijven in de zuurkool. Bij zuurkool naturel heeft hetfermenteren dus korter geduurd dan bij de kruidenzuur kool. In het januari-nummer van Aller- Hande 1991 werd het artikel over afslanken geillustreerd met een afbeelding van een werk van de Franse kunstenares Niki de Saint Phalle. Hoewel de redactie meende de rechten naar beho ren te hebben geregeld, maakte de kunstenares bezwaar tegen de wijze waarop haar werk is gebruikt. De redactie betreurt dit. Inmiddels is een regeling getroffen met de Stichting Beeldrecht die de kunstenares vertegenwoordigd. Bel de Kemhem receptenlijn 074-668900 voor de lekkerste Kemhem recepten. Even uithuilen. 'n Traantje wegpinken. Op zulke momenten reken je op Tempo. Op z'n zachte natuur en z'n sterke karakter. En dan is't toch extra troos- tend als je weet dat Tempo milieu- bewust met zuurstof gebleekt wordt. IVxKiw*k. tch. i-dy Moucfotvdoui *tan*.r, AllerHande 105

Allerhande | 1991 | | pagina 105