Vraag EN ANTWOORD Page Mini-Pack zakdoeken. \j FLUWEljl Lj f, 1- Slimmer gevouwen, handig om mee te nemen. Gelden de vlees- aanbiedingen overal? Wat betekent de streepjescode precies? Vaakga ik wat eerder naar mijn werk, zodat ik nog tijd heb om de krant te lezen. Laatst las ik daarin een zeer aantrekkelijke vleesaanbieding. Tijdens de lunch wilde ik van dit aanbodgebruik maken, omdat de winkels gesloten zijn als ik na mijn werk thuis kom. Tot mijn grote verbazing bleek het vlees uit de advertentie hele- maal niet in de aanbieding te zijn. Bij de vleesafdeling vertel- de een medewerker dat deze aanbieding alleen gold in West- Nederland en niet in de rest van het land. Dit zou men kunnen afleiden uit een aan- duiding in de advertentie. Betekent dit nu dat uw vlees- aanbiedingen niet voor heel Nederland gelden? Albert Heijn is toch overal hetzelfde MEVR. G. VAN G. TE U. AHA Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkorat? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. De Albert Heijn vleesaanbiedin- gen zijn niet in het hele land gelijk. Voor wat betreft het vlees heeft Albert Heijn het land in drie regio's verdeeld: A (noord en oost), B (west) en C (zuid). De aanbiedingen zijn bestemd voor de in de advertentie aangeduide regio's. De vleesaanbiedingen worden alleen in de kranten geplaatst in het gebied waar de aanbiedin gen gelden. Bij advertenties in landelijke kranten wordt hier rekening mee gehouden. U bent met uw krant van de ene vlees- regio naar de andere gereisd. Daardoor trof u in de bewuste AH-winkel niet de verwachte aan bieding aan. Waarom heeft Albert Heijn voor dit systeem gekozen? Een aan bieding voor het hele land zou, gezien de enorme hoeveelheid vlees die dan ingekocht moet worden, verkrijgbaarheidsproble- men opleveren. Om deze reden is het praktischer in de ene regio bij voorbeeld schouderkarbona- des in de aanbieding te doen en in de andere regio andere soor- ten vlees. Elke vleesaanbieding is echter even vaak in de drie regio's in de aanbieding. Op het etiket van al uw pro dukten staan streepjescodes. Al enige tijd ben ik hierin geinte- resseerd, maar wijzer word ik er niet van. Wat ik weet is dat elk streepje zijn eigen betekenis heeft, maar wat het allemaal nu precies betekent weet ik niet. Kunt u me hierover meer ver- tellen? DHR.A.K TEH. Een van de voorwaarden voor automatisering in het winkelbe- drijf is dat fabrikanten, groothan- delaren en winkeliers dezelfde streepjescodes gebruiken. U ziet de streepjescode daarom op steeds meer verpakkingen ver- schijnen. Invoering van Uniforme Artikel Codering, zoals de offi- ciele naam luidt, was een initia- tief van het bedrijfsleven waar- -I A."" I" \a j9 104 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 104