Steek uw op bij AH Voor gloeilampen kunt u bij AH prima terecht. Want het assortiment is ruim gesorteerd. Wat voor lampen er allemaal zijn van eigen merk, en waar u ze in het bijzonder voor kunt gebruiken, dat leest u hier. Bijzonder licht voor bijzonder gebruik Genoeg licht en toch veel sfeer in de keuken Natuurlijk vindt u bij AH een compleet eigen merk assorti ment van de bekende stan- daardlampen in matte uitvoe- ring. Wat u maar nodig hebt, het is erbij. Maar er is meer. Wilt u wat meer sfeer in huis, dan zijn er ook opaal-witte lampen, die een zachter licht geven. En op plekken waar gewerkt moet worden, en waar dus extra veel helder licht nodig is, kunnen de lichtvensterlampen worden gebruikt. Die geven een meer verspreid licht over een groot werkvlak. Hebt u een klein lampje nodig, bij voorbeeld een kogel- ofkaarslamp, dan is ook daar- in een grote keus. Ze zijn er in talloze wattages, verschillende fittinggrootte en in diverse uitvoeringen. Bij voorbeeld: gematteerd voor een doorsnee gebruik, opaal-wit voor een mooiere sfeer, helder voor een sprankelend licht waar dat nodig is en licht-rose flame voor een extra romantisch, zacht licht. Ook voor een gedraaid kaars- lampje en een zogenaamd 'parfumlampje, een extra klein lampje, kunt u bij AH terecht. En dan zijn er ook nog wat bijzondere specialiteiten voor- handen. Kopspiegellampen bij voorbeeld, die via een zilver- kleurige bol een indirect dif- fuus licht verspreiden. En reflectorlampen, die een behoorlijke lichtbundel geven dank zij de ingebouwde Spie gel. Verder zijn er lichtvenster lampen in paddestoelmodel, opaal-wit en aan de voorzijde gematteerd, zodat ze veel licht op een werkvlak geven, en de zogenaamde lineaal lampen. Dat lijkt een tl-buisje, maar het is een gloeilamp van 30 cm lang en geeft sfeervoller licht dan een tl-buis. Dat zijn dus nogal wat lam pen. Sommige zult u nooit nodig hebben, maar andere lampen, die u tot nu toe mis- schien nooit heeft geprobeerd, kunnen hier en daar een heel nieuw licht geven in huis. Een paar van die plekken bekijken we even wat beter - juist die plekken waar in de praktijk nogal nonchalant met verlich- ting wordt omgesprongen. A1 lezend komt u er vanzeif ach- ter wat u met al die verschil lende lampen kunt doen. De eethoek ligt nogal eens naast de keuken. En dan valt helaas meestal een lelijk con trast tussen die twee plekken op: de eethoek is gezellig ver- licht, terwijl in de keuken 100 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 100