r Win 1 van 4e 250 Walkie-Talkie's Hoe gezond of ongezond is het drinken van het sap dat uit de groenteblikken of -potjes komt? Kan ik na het afrekenen toch nog zegels krijgen? Kunnen lege f lessen bij alle filialen worden ingeleverd? Doe mee aan de Edet Fluweel prijsvraag en wineenvan de schitterende Philips draagbare CD-spelers. •pffrfrfaTM Sim komen. Dus ook bij zoete wijn is de kans op een toename van het alcoholpercentage erg klein. Wijn die voor langere tijd bewaard wordt, moet liggen en niet staan, anders droogt de kurk uit en kan de wijn alsnog in aanraking komen met zuurstof. Als ik groenteconserven koop dan gooi ik bijna altijd het sap weg. Laatst kwam ik bij een vriendin die zei het sap nooit weg te gooien maar het gewoon op te drinken. Zij vertelde mij dat in dit sap toch nog vitami- nes zouden zitten. Zelfheb ik altijd het idee gehad dat dit sap eerder ongezond dan gezond zou zijn. Kunt u mij vertellen hoe dit nu zit? MEVR M.K. TEA. Het door u genoemde sap; de zogenaamde opgiet, kan bij nor- maal gebruik geen kwaad. De opgiet bevat een kleine hoeveel- heid vitamines en mineralen. Bij een goede, gevarieerde voeding is het niet nodig om deze reden de opgiet te gebruiken. Wei levert de opgiet, at hankelijk van de soort groente, een hoeveel- heid nitraat, maar dat geeft bij normaal gebruik geen proble- men. Daarnaast is het zo dat alle conserven aan wettelijke voor- schriften moeten voldoen. Dat opgiet goed voor de gezondheid zou zijn is wat over- dreven, maar slecht voor u is het zeker niet. Laatst kocht ik een krat Brou- wers Bier bij een Albert Heijn- filiaal bij mij in de buurt. Ik rekende mijn krat bier af, maar realiseerde me dat ik vergeten was naar zegels te vragen. Tot mijn verbazing was dit niet meer mogelijk. Volgens de kas siere was het, in verband met het computersysteem, niet meer mogelijk om na het afrekenen nog zegels te verstrekken. Ik vind dit zelfnogal een vreemde gang van zaken. Klopt het dat ik na het betalen van mijn boodschappen geen recht meer heb op zegels? DHR.ZTEH. De kassiere heeft onjuist gehan- deld. Een klant kan ook nadat het totaal is aangeslagen nog zegels krijgen. Bij de oude kassa's worden de artikelen eerst afgerekend en daarna, apart, de zegels verstrekt. Uw probleem zal zich hier niet zo snel voordoen. Bij de nieuwe, op de computer aangesloten, 'scan- ning'-kassa's heeft een kassiere de mogeiijkheid om bij het sub- totaal gelijk het aantal zegels in te voeren. Gebeurt dat niet op dat moment en wil men nader- hand toch nog zegels, dan is dat ook bij de nieuwe kassa's moge lijk. Het aantal zegels waar u recht op heeft wordt dan alsnog ingetoetst en het door u bij te betalen bedrag komt dan auto- matisch te voorschijn. Mijn man probeerde laatst/les sen in te leveren bij een AH- filiaal maar de /lessen werden niet ingenomen. Men vertelde dat de/lessen niet tot het assor- timent van dat filiaal behoor- den en dus ook niet ingenomen konden worden. Dit vonden wij heel vreemd omdat de betreffende /lessen wel bij Albert Heijn waren gekocht maar in een ander filiaal. Albert Heijn is toch Albert Heijn o/zie ik dat verkeerd? MEVR. J.R TEA. De betreffende winkel had uw lege f lessen in moeten nemen. Lege, bij Albert Heijn gekochte f lessen kunt u in elke Albert Heijn-winkel inleveren. Mocht deze gebeurtenis zich herhalen, dan kunt u hierover altijd contact opnemen met de supermarktma- nager, die op de hoogte is van de gang van zaken hieromtrent. Nieuw bij Albert Heijn Goudlijntje 20+ Een smeerkaas met een laag vet- gehalte en een voile smaak. Haal het wedstrijdformulier^ in de winkel en win met Goudlijntje 20+ een "My First Sony" y Walkie-Talkie. c V AllerHande 81

Allerhande | 1991 | | pagina 81