a Nieuw van eigen merk Alleen natuurlijke grondstoffen van hoge kwaliteit Zonder toevoegingen Top Condition: ook voor oudere honden De voordelen van Senior Diner omgezet in glucose, voor ener- gie. Ze zijn tevens de basis van het voedingsvezel, dat zorgt voor het goed functioneren van de spijsvertering. Alle vitaminen die een hond dagelijks nodig heeft zitten ook in Top Condition. Vita minen zijn onmisbare schakels in de stofwisseling. Ze zijn van betekenis bij de opbouw van weerstand tegen ziektes en het goed functioneren van het zenuwstelsel. De kalk tenslotte helpt o.a. bij de vorming van gezonde, ster- ke beenderen en tanden. Natuurlijk speelt de kwaliteit van de voedingsstoffen even-* eens een rol. Ook daar is aan gedacht. Top Condition is samengesteld uit natuurlijke grondstoffen van hoge kwali teit, die dank zij een speciaal 'snelkookproces' z6 zijn bereid dat ze makkelijk door uw hond worden verteerd en snel worden opgenomen. De voordelen van Top Condi tion voor de hond zijn dus groot. Daar komt bij dat Top Condition meer energie bevat dan gewoon hondevoer. Uw hond heeft er daarom minder van nodig. Belangrijk is echter wel dat de aanwijzingen op de verpakking over de dagelijkse hoeveelheden worden gevolgd. Want uw hond heeft de neiging er te veel van te eten. Immers, hij/zij vindt Top Condition lekker te de hondemaag is gewend aan grotere hoeveelheden. In het begin is het't beste kleine hoeveelheden van Top Condi tion door het gewone voer te mengen en die hoeveelheid langzaam op te voeren. Het gewone voer wordt dan uiter- aard steeds minder. De kleinere hoeveelheden Top Condition te de hoge verteer- baarheid ervan, leveren overi- gens samen n6g een voordeel op: de hoeveelheid uitwerpse- len van de hond wordt klei- Alle Top Condition produk- ten zijn vrij van geur-, smaak- en kleurstoffen. Daarnaast is de dierenvoeding in blik ook nog vrij van conserveermidde- len. Alleen in de 'droge' pro- dukten wordt tocoferol (vitamine E) toegevoegd. Deze toevoeging zorgt ervoor dat de oxydatie van vet wordt tegengehouden. Tocoferol is dus een zogenaamde anti-oxy- dant. Door gebruik te maken van tocoferol is het niet meer nodig om nog andere anti- oxydanten te gebruiken. Een goede voeding speelt bij het verouderingsproces een rol. Vooral het vermijden van een overmaat aan voedsel is belangrijk. In het algemeen kan een hond, afhankelijk van het ras, 10 tot 16 jaar oud worden. De gemiddelde hond is na het zesde of zevende levensjaar minder energiek. Omdat hon den minder actief worden naarmate ze ouder worden, hebben ze minder voedsel nodig. Daar tegenover staat dat ze een grotere behoefte hebben aan sommige vitami nen en mineralen per kilo gram voedsel, ter compensatie van de geringere hoeveelheid voedsel die ze opnemen. Maar dat is niet de enige verande- ring die bij ouder wordende, en dus minder actieve, hon den te constateren is. Zo neemt de kans op dik worden aanmerkelijk toe. En dat brengt vaak verschiilende ziek tes met zich mee, zoals hart- en ademhalingsproblemen en huidklachten. Het gebit ver- andert ook tijdens het verou deringsproces. De tanden slij- ten en de hond kan (meer) last krijgen van plaque, tand- steen en ziektes van het tand- vlees. Met het verstrijken van de jaren wijzigt tevens het functioneren van alle orgaan- systemen van de oudere hond, indusief het spijsverteringska- naal, de nieren, de lever, het hart en het vaatstelsel. Een en ander heeft tot gevolg dat Top Condition, in de vorm van Senior Diner, voor uw hond onmisbaar wordt. De eiwitbehoefte van een hond wordt steeds minder. Een te hoog eiwitgehalte kan nadelig zijn omdat het de nierfimctie belast. Daarom bevat Senior Diner minder eiwit dan gewoon voer. Uiter- aard is het eiwit wel weer hoogwaardig en heeft het ook een hoge verteerbaarheid. Omdat vetzucht bij oudere honden zo vaak voorkomt bevat Senior Diner minder vet. Desondanks zit er vol- doende vet van de juiste samenstelling in om een goede conditie van huid en vacht te waarborgen. Het vitaminegehalte per kilogram Senior Diner is licht verhoogd, zodat een eventueel vitaminetekort wordt gecom- penseerd. Door de veranderingen in het lichaam en de stofwisse ling van de oudere hond zijn sommige mineralen - in het bijzonder calcium, natrium en fosfor - verlaagd. In vergelijking met gewoon voer is het gehaite aan ruw vezel iets verhoogd om een goede darmfunctie te garande- ren. Ruw vezel zorgt ook voor een gevoel van verzadiging. Sommige oudere honden nemen hun voedsel moeilijker op. Daarom is Senior Diner verrijkt met bouillon om er zeker van te zijn dat ze het graag eten. Hoewel het gehaite aan voe dingsvezel is verhoogd, is de verteerbaarheidsgraad van Senior Diner goed. Het volu me van de uitwerpselen blijft laag. De krokante structuur van Senior Diner is gemakkelijk te kauwen en helpt het gebit schoon en het tandvlees gezond te houden. In uw AH-winkel is een folder verkrijgbaar waarin u een en ander, in een meer uitgebreide vorm, kunt nalezen. L

Allerhande | 1991 | | pagina 77