UW HOND WEET DE WEG HUIDVERZORGING IN DE WINTER 8. Wat kan ik doen tegen gesprongen lippen? 9. Heeft de rest van mijn lichaam ook speciale winterzorg nodig? 10. Wat helpt tegen winterhanden en -voeten Uw hond ruikt 400 maa! beter dan u. De Rodi vries-vitrine zou hij blindelings weten te vinden. Maar helaas, hij mag niet naar binnen. U wel. Gelukkig bent u een verstandig baasje. En kiest u wat uw hond zou kiezen. Een van de versvlees maaltijden van Rodi: Rodi Ideaal, Rodi Kompleet, Rodi Vlees, Rodi Pens of Rodi Menu Plus. Vers rundvlees verrijkt met belangrijke bouwstoffen: vitaminen, mineralen en spore- elementen. Puur natuur, zonder synthetische geur-, kleur- of smaak- stoffen. En om ook u een plezierte doen: Rodi Menu Plus ruikt zelfs nog lekkerder dan vers vlees! Rodi is ook uw vertrouwen waard. De uiterst dunne huid van de lippen bevat geen talgkliertjes en droogt daardoor snel uit. Ze vet en soepel houden kan het ontstaan van kloofjes en losse velletjes voorkomen. Ga zo min mogelijk met de tong langs de lippen, omdat ze op die manier steeds verder uit- drogen. Er zijn allerlei - kleurloze - sticks en zalfjes die de nodige bescherming bieden (Labello, Blistex, Vaseline Lipgel). Ook bevat de lippenstift van tegen- woordig vaak verzorgende bestanddelen. Geef de lippen 's nachts de kans zich te her- stellen door ze goed in het vet te zetten voor het slapen gaan. Ouderwetse middeltjes als cacaoboter en vaseline zijn nog altijd heel effectief. De lichaamshuid moet zelfs nog beter worden verzorgd. Zij droogt namelijk sneller uit doordat ze van minder talg kliertjes is voorzien en in de winter verpakt is in dikke lagen kleding. Geef het hele lijf voor het douchen af en toe een droogborstel-massage met een badborstel of vezelhand- schoen. Begin bij de voeten, maak ronddraaiende bewegin- gen en werk langzaam omhoog, altijd richting het han. Dit stimuleert de door- bloeding van de huid en ver- wijdert dode huidcellen. Een totale lichaamsscrub onder de douche heeft hetzelfde effect. Gebruik tijdens het douchen zo min mogelijk zeep. Neem het badwater niet warmer dan 36°C - warmer water onttrekt vocht aan de huid! Verzorg het lichaam na bad of douche met een bodylotion (Fenjal, Lima- ra of Cleopatra) en een ex- treem droge huid met een body-creme (AH, Nivea, Cle opatra) Zodra de winter zich aandient beginnen bij veel mensen de voeten en handen te jeuken, worden wit, rood of blauw en zwelien op. De symptomen van winterhanden en -voeten. Een slechte bloedcirculatie is de oorzaak. De bloedvaten zijn niet elastisch genoeg om zich aan te passen aan grote temperatuurverschillen en zich te vernauwen bij kou en te verwijden bij warmte. De aanleg hiervoor is erfelijk bepaald, maar komt ook door te weinig beweging, onvol- doende warme kleding of bij voorbeeld te krappe schoenen. Het stimuleren van de bloeds- omloop is een eerste vereiste. Meer bewegen dus. Daarnaast werken wisselbaden uitste- kend. Houd de handen of voeten enkele minuten in warm, en daarna enkele seconden in koud water en herhaal dit zes tot acht maal. Eindig altijd met koud. Droog de handen of voeten goed met een rulle handdoek en masseer ze daarna met olie. Vaak kunnen ook vitaminen en kalk helpen, maar daarvoor kunt u beter contact opnemen met de huisarts. Rodi BV, Industrieterrein De Veken 36, Postbus 52,1716 ZH OPMEER. Tel. 02263- 68111 Fax 02263- 53659. Telex 57576. AllerHande 75

Allerhande | 1991 | | pagina 75