3. Heeft centrale venuarming invloed op de huid? 4. Ik krijg in de winter snel een schilferige huid. Wat kan ik er aan do en? 5. Hoe verzorg ik mijn huid het best tijdens de wintersport? 6. Wat voor invloed heeft kou op de huid? 7 Kan ik produkten die ik alleen s winters gebruik gewoon bewaren? Centrale verwarming of air conditioning schept meestal een droge atmosfeer en ont- trekt daardoor vocht aan de huid. Hang waterbakjes aan de radiators en zet zo nodig in air conditioned ruimten een waterverstuiver neer. Ook kamerplanten zorgen voor extra vocht in de atmosfeer. Houd van binnenuit de vochthuishouding op peil door veel te drinken; zo'n twee liter vocht per dag. Ter ondersteuning van het Vocht moet'-programma zijn er veel cosmetische produkten die tegen uitdrogen bescher- men en het vocht aan de huid binden (hydraterende crimes). Regelmatig een behandeling met een vetbevattende creme of een masker houdt de vocht- balans in de wintermaanden op peil. Als de huid super droog is, sterft de buitenste hoornlaag. Deze dode cellen laten los en dat geeft een schilferig effect. Een huid die zo gevoelig is voor droogte moet uiterst voorzichtig worden behan- delA Geef haar zo nu en dan een milde peeling (Plenitude scrub cream) en minstens tweemaal per week een hydra- terend creme-masker. Kou en zon tegelijk, dat bete- kent een dubbele aanslag op de huid. Het is dus op winter- sport helemaal van belang om de huid goed tegen uitdrogen te beschermen. Overdag biedt eenVmnebrandcreme met extra hoge factor de nodige bescherming tegen zon, wind en kou. 's Nachts kan de huid weer van alle natuurgeweld bijkomen met een vettige, hydraterende creme (Plenitu de voedingscreme, AH, Oil of Olaz). Een verzachtend masker (bij voorbeeld Plenitude 3-minu- tenmasker) is onder deze barre weersomstandigheden geen overbodige luxe. Kou onttrekt veel vocht aan de huid. Doordat de huid- functies in de winter wat tra- ger zijn, herstelt de huid zich bovendien langzamer dan nor- maal en wordt alsmaar droger. Een goede bescherming tegen de kou is daarom onontbecr- lijk. Zeker voor wie regelmatig fietst, wandelt of de hond uit- laat in weer en wind kan over dag, als extra bescherming, nachtcrime gebruiken. Het is niet voor niets dat de schaat- sers van de elfstedentocht hun gezicht dik in de vaseline zet- ten! De meeste cosmeticaproduk- ten kunnen lang worden bewaard, mits ze hygienisch zijn gebruikt (dus met een spateltje, of uit een tube of pompflacon). Bewaar aange- broken produkten goed afge- sloten op een donkere en koele plaats. Soms is op de verpakking een uiterste bewaardatum vermeld; deze staat er niet voor niets dus overschrijd die nooit. Sommi- ge bestanddelen in crimes zijn namelijk niet onbeperkt houdbaar of verliezen na ver- loop van tijd hun werking. AllerHande 73

Allerhande | 1991 | | pagina 73