Allerlei Nieuws Vegetarische mix: een variant op gehakt De eerste narcissen komen uit Engeland Saus met vlees in handige deelblokjes Smeerpate met minder zout Kip-kerriesaus Bolognesesaus is net zo veelzijdig als gehakt. U kunt de vegetarische mix tot ballen, baUetjes of schijven vormen of rul bakken en dan verwerken in sauzen met bij voorbeeld rijst, macaroni of lasagne. De vegetarische mix is al gekruid maar u kunt ook zeif nog kruiden toevoegen. U vindt de vegetarische mix bij de andere vegetarische pro- dukten (hamburgers, kebabs, sosijsjes, schnitzels, sate's en carry's) in de vleeskoeling. In alle Albert Heijn-winkels met een bloemen- en planten- afdeling staan volop grote gele Carlton-narcisscn. Deze wor- den geteeld in Zuid-Engeland in Cornwall en op Scilly-eilan- den waat de temperatuur al een stuk hoger is dan bij ons. De narcissen groeien er op kleine veldjes op de heuvels. Ze zijn heel sterk omdat ze van twee jaar oude bollen worden gesneden. En vers van het veld, want maandag gesneden betekent woensdag in de winkel. Van een bos Cariton-narcissen kunt u minstens een week ple- zier hebben als u ze goed ver- zorgt. Snijd een stukje van de stelen en zet de bloemen in een vaas met vers water. Voor mensen die liever geen vlees eten of zo af en toe een dagje zonder vlees inlassen, heeft AH Tivall vegetarische mix: de vegetarische variant op gehakt. Deze vegetarische mix, die van soja is gemaakt, Een gezellige maaltijd sluit u natuurlijk af met een feestelijk toetje. Bij voorbeeld met zo'n verrukkelijke Chipolata of Capuccino Bavaroise van Her- tog. Deze bavaroises zijn gemaakt op basis van slag- room waar alleen natuurlijke ingredienten aan zijn toege- voegd. Handig om in huis te hebben. Laat de bavaroise in ca. 2 uur op kamertemperatuur ont- dooien en stort de luchtige bavaroise dan op een schaal. De verpakking van de bava roises ziet eruit als een pud- dingvorm en heeft een inhoud van 0,5 liter (300 g). Een bavaroise is voldoende voor ca. 4 personen. Prijs: 3,49. Kant-en-klare saus is een han dige en snelle maaltijdversier- der. Aan saus in droge vorm moet vaak nog vlees worden toegevoegd. Iglo brengt nu onder de naam Meat dr Sauce twee nieuwe diepvriessauzen waar het vlees al in zit. De Meat Sauce Kip-kerriesaus en Bolognesesaus zijn dus echt kant-en-klaar. U ontdooit en verwarmt ze ongeveer in acht minuten in een pan of in de magnetron. De handige deel blokjes maken het makkelijk om snel een portie voor e£n persoon af te meten. Een pak Meat Sauce Kip- kerriesaus of Bolognesesaus bevat 400 g. Dit is voldoende voor twee tot drie personen. Prijs:/4,75. Op dezelfde nieuwe basis is er nu ook een nieuwe variant aan het assortiment toegevoegd: Saks met groene peper. Deze vernieuwde smeerpatd wordt verpakt in nieuwe kuip- jes van pvc-vrije kunststof, voorzien van een opdruk waarop duidelijk de gebruikte ingredienten staan afgebeeld. De kuipjes bevatten 125 g en kosten 1,79 per stuk. Sinds kort is de smeerpate van Unox verbeterd. De drie bestaande smeerpatd's (Saks met tuinkruiden, Saks lever- pate en Saks kalfsleverpate) zijn smeu'iger, lekkerder en gemaakt met minder zout. Om geen smaak verloren te laten gaan is het zout vervan- gen door traditionele patd- kruiden. AllerHande 69

Allerhande | 1991 | | pagina 69