MHHHHi Bereiden: Grill voorverwarmen op hoogste stand. In zeef mandarijnenpartjes laten uit- lekken. Bananen pellen en in plakjes snijden. In kommetje amandelspijs verkruimelen. Basterdsuiker erdoor mengen. Schaaltjes invetten. Banaan en mandarijn dakpansgewijs in schaaltjes rangschikken. Spijs- mengsel erover strooien. Op rooster in midden van grill zetten. In ca. 3 minuten laten caramelliseren. Direct serve- TIP: U kunt de plakjes ba naan en partjes mandarijn ook in halve bananenschil rang schikken. Dan spijsmengsel erover strooien en onder grill laten caramelliseren. BANANENIJS MET ROZIJNEN Bereiden: ca. 10 minuten Prijs p.p. ca. f 1,00 Bevat per eenpersoonsportie: 170 Calorieen vet 4 g - eitvit 2 g - koolhydraten 33 g (nagerecht, 8 personen| 4 eetlepels rozijnen, 8 eetlepels bananenlikeur BANAAN-GEMBERCAKE (slijter), (ca. 12 piakken) 14 liter slagroom, 200 gram boter of margarine, 50 gramgele basterdsuiker, 200 gram suiker, 2 zakjes Slag-Slag, 4 eieren, 3 bananen, 200 gram zelfrijzend bakmeel, 16 eetlepel citroensap, zout, 1 blikje abrikozen op sap 1 citroen, (Holiday, nettogewicht ca. 425 g), 3 bolletjes gember, 3 eetlepels sinaasappelsap, 4 bananen, mespuntje kaneel, 100 gram poedersuiker, diepvriesdoos (inhoud ca. 116 liter), 1 eetlepel gembersiroop keukenmachine (Royal Mail), Voorbereiden: In kom rozijnen met likeur door elkaar men gen. Minstens 1 uur laten intrekken. In andere kom slagroom met basterdsuiker bijna stijfkloppen. Slag-Slag toevoegen en nog ca. 4 minu ten kloppen. Bananen pellen en in plakjes snijden. In bord heel fijnprakken. Citroensap erdoor roeren. Bananenpuree en rozijnenmengsel door slag- roommengsel roeren. In diep- vriesdoosscheppen. In diep- vries in ca. 4 uur laten bevrie- zen. Regelmatig omscheppen. In zeef abrikozen laten uitlek- ken. In keukenmachine abri kozen tot glad mengsel pure- ren. Overdoen in kom. Sinaasappelsap erdoor roeren zodat het vloeibare saus wordt. Bereiden: Met ijsbolletjestang bolletjes ijs in vier coupes scheppen. Abrikozensaus er over schenken. Bestrooien met kaneel. Voorbereiden: ca. 60 minuten (en ca. 5 uur wachttijd) Bereiden: ca. 5 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,00 Bevat per eenpersoonsportie: 275 Calorieen vet 14g- eiwit 1 g- koolhydraten 32 g (16 eetlepel boter of margarine om in te vetten), cakevorm (inhoud ca. 1 16 liter) Voorbereiden: Oven voorver warmen op 150°C of gasoven- stand 2. In kom boter met suiker in ca. 10 minuten romig kloppen. Een voor den eieren erdoor roeren. Volgen- de ei pas toevoegen als vorige ei helemaal is opgenomen. Zelfrijzend bakmeel met snuf- je zout in twee keer erboven zeven. Voorzichtig erdoor mengen. Citroen uitpersen. Gember in stukjes snijden. 3 bananen pellen en in de lengte in piakken snijden. Met '/2 eetlepel citroensap bespren- kelen. Cakevorm invetten. 'A deel van cake-beslag erin scheppen. Piakken banaan in de lengte in beslag leggen. Piakken licht aandrukken. Gemberstukjes erover strooi en. Met rest van beslag bedek- ken. Onderin oven cake in ca. 1 'A uur goudgeel en gaar bak- ken. Uit oven nemen en ca. 5 minuten laten rusten. Randen met mes voorzichtig losma- ken. Vorm verwijderen en cake op rooster laten afkoelen. Bereiden: In kom poedersuiker met 1 eetlepel citroensap en gembersiroop tot gladde saus roeren. 1 banaan pellen en in dunne plakjes snijden. Plakjes op cake leggen. Saus erover uitstrijken. Voorbereiden: ca. l3k uur Bereiden: ca. 5 minuten Prijs p.plak: ca. f 0,50 Bevat per plak: 350 Calorieen vet 16 g- eiwit 4 g- koolbydraten 47 g AllerHande 67

Allerhande | 1991 | | pagina 67