Een bijzonder stukje fruit Dat bananen heerlijk zijn, hoeven we u niet te vertellen. Maar waar AH's Turbana bananen vandaan komen, met welke zorg ze worden omgeven en hoe ze aan hun uitzonderlijke kwaliteit komen, dat leest u hier. Mineralen, vitamines en voedingsvezel Turbana bananen het hele jaar door BANAAN De banaan lijkt zo gewoon, maar is zo bijzonder. Onder dat simpele uiterlijk gaat heel veel schuil. Joist door wat er in zit, past banaan uitstekend in ons voedingspatroon van licht, zoutarm, vitamine- en vezelrijk voedsel. Kortom, banaan mag best eens wat vaker op het menu. Dat kan gemakkelijk, want de vrucht kent de meest uiteenlopende toepassingen. Maar wat zit er nu allemaal in een banaan? Dat zetten we op een rij. Banaan bevat 23% koolhydra- ten en maar 0,2% vet. En dat is nu net wat we nodig heb- ben, want gemiddeld eten wij te veel vet en te weinig kool- hydraten. Dus voor iedereen die het een beetje rustig aan moet doen met eten, is de banaan ideaal. Banaan geeft veel energie door de verschil- lende soorten suikers, die niet tegelijk, maar netjes na elkaar door het lichaam worden opgenomen. Zo krijg je een voortdurende, keurig gedo- seerde energietoevoer, en niet een hevige, maar snel uitge- werkte zoals bij druivesuiker. Mineralen hebben we natuur- lijk ook veel nodig, en daar levert de banaan er heel wat van. Calcium (kalk), fosfor en kalium zitten er volop in, evenals magnesium. Verder zitten er nog een beetje fluor, natrium, j odium en ijzer in. Dat fruit een van de belang- rijkste vitamine-leveianciers is, weet iedereen. Hoe zit dat met banaan? Er zit weliswaar min der vitamine C in dan in sinaasappel, maar weer meer dan in appels, peren of drui- ven. Vooral vitamine E en B6 komen veel in banaan voor. Tenslotte bevat banaan voe- dingsvezels en dat kunnen we goed gebruiken voor de verte- ring van ons eten. S Niet alleen vanuit het voe- dingsoogpunt is banaan bijna de ideale vrucht. Maar hij is ook mooi en schoon verpakt in zijn eigen schil. Hij eet makkelijk weg, is zo mee te nemen, je knoeit er niet mee en hij geeft lekkere energie. De bananen van Albert Heijn heten Turbana en komen, het hele jaar door, uit Colombia. Om precies te zijn: uit de streek Uraba aan de Caraibi- sche Zee. Daar teelt het bedrijf Uniban op een uitge- 60 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 60