Het Voile Pond voor in de keuken, de margarine voor cholesterol-arm bakken en braden. "Als het beter voor je is, waarom zou je dan niet bakken en braden met dat kuipje?" Een panel van vijf consumenten werd uitgenodigd hun ervaringen te vertellen met Het Voile Pond voor in de keuken, de unieke margarine voor bakken en braden in een goudkleurig kuipje. Een verslag van hun bevindingen. (Adverkntie.) Marijke: "Toen ik dat kuipje voor het eerst zag, keek ik wel even op." Gitta: "Ik kwam Het Voile Pond voor in de keuken voor het eerst te- gen bij mij in de supermarkt, toen ze het demonstreerden. Dan denk je eerst: wat gek, een kuipje in plaats van een pakje. Maar als je dan zo'n stukje vlees proefit... ik vond't echt heel lek- ker." Rina: "Ik vind het nu typisch zo'n produkt van deze tijd. Ik be- doel, we letten met z'n alien toch veel meer op wat we eten dan tien, vijftien jaar geleden." Kirsten: "Inderdaad, wie hoorde je vroe- ger nu over alcoholarm bier? Of over fosfaat- en sulfaatvrij was- sen? Eigenlijk is het logisch dat ze 'n keer met een margarine voor cholesterol-arm bakken en braden zouden komen. Voor je tafelmargarine ben je al niet an- ders gewend, ja toch?" Rina: "In het begin vond ik het wel even wennen, hoor. Die marga rine in pakjes is zo vertrouwd. Maar als het beter voor je is, waarom zou je dan niet cakes bakken of vlees braden met margarine uit dat kuipje?" Leonie: "Hoe zat dat ook al weer met dat onverzadigde vet in Het Voile Pond voor in de keuken Gitta: "Als ik het goed heb, zijn dat meervoudig onverzadigde vet- ten, die voor 45 tot 50% uit li- nolzuur bestaan. Bovendien zit er maar heel weinig cholesterol in, omdat het plantaardig is. Daarom noemen ze't ook cho lesterol-arm, he?" Kirsten: "Inderdaad. Het gaat gemakke- lijk genoeg. Je leert heel snel te schatten hoeveel je ervan nodig hebt, en ik vind het eigenlijk wel zo hygienisch in m'n koel- kast, zo'n kuipje." Het Voile Pond voor in de keuken is een uniek produkt. Het is namelijk 'n lekkere cholesterol-arme margarine voor bakken en braden, die in een goudkleurig kuipje zit. Producent Gouda's Glorie heeft een goede reden om deze mar garine in een kuipje (en niet in de bekende wikkel) te verpak- ken: het plantaardige vet in Het Voile Pond voor in de keuken is namelijk grotendeels niet gehard. Dat heeft twee belangrijke gevolgen. De margarine blijft zacht en kan dus alleen in een kuipje worden verpakt. Bovendien bevat Het Voile Pond voor in de keuken daardoor meer dan 70% cis-onverzadigd vet, dat voor 45 tot 50% uit linolzuur be- staat. Door in het voedingspatroon deze onverzadigde vetten te gebruiken, in plaats van verzadigde vetten, kan het cholesterol- gehalte in het bloed gunstig worden bei'nvloed. Verder bevat Het Voile Pond voor in de keuken van nature al vrijwel geen cholesterol, omdat't zoals gezegd een plantaardige margarine is. Daarom voldoet Het Voile Pond voor in de keuken uitstekend aan de eisen, die verant- woorde voeding vandaag de dag stelt. AllerHande 59

Allerhande | 1991 | | pagina 59