AllerEerst F3§ Kookcursussen bij De diabetes service voor Gepaneerde produkten De azalea is een bloeikampioen WAT IS CACAO? Tips, ideeen, informatie: van alles wat bij elkaar. Om even in te snuffelen, te onthouden en te bewaren. KOOKP^ TELEFONISCHE INFORMATIE NIET IN DE MAGNETRON lander Van Houten uit- gevonden. Hij bedacht ook een methode om de poeder beter oplosbaar te maken. Overigens wordt niet alle cacaobo- ter aan de cacao onttrok- ken. Gewone cacaopoe- der bevat nog 20% cacao- boter, magere cacaopoe- der minimaal 8%. Cacaopoeder wordt gebruikt voor de berei- ding van chocolade en voor chocoladedrank. speciaal aandacht werd besteed aan de culinaire toepassingen van zuivel- produkten in gerechten. De Zuivelkeuken heeft een nieuwe naam gekre- gen: Kookpunt. Met de nieuwe naam is ook het programma aangepast. Bij Kookpunt ligt het accent voortaan op het geven van algemene kookcursussen. Voor informatie kunt u bellen naar Kookpunt Leid- schendam: 070 - 327 22 70. Vorig jaar heeft de Diabetes Vereniging Nederland de Dia betes Service opgericht; een telefonische informatiedienst waar iedereen terecht kan die vragen heeft met betrekking tot diabetes mellitus (suiker- ziekte). Bij voorbeeld over het gebruik van medicijnen, het voedingsaspect, de sociale wet- geving, het (zelf) meten van bloedsuikers; kortom over allerlei onderwerpen van medische en sociale aard. De Diabetes Service is bereik- baar van maandag tot en met donderdag, tussen 10.00 en 12.30 uur. Het telefoonnum- mer is 033-630566 (vragen naar Diabetes Service). Cacao komt oorspron- kelijk uit Mexico. Daar hadden Indianen al eeu- wen geleden de waarde ontdekt van cacaobo- nen, de zaden in de vruchten van de cacao- boom. De Spaanse ont- dekkingsreiziger Hernan Cortez nam een lading cacaobonen mee naar Europa, en ook hier sloeg het produkt aan. Cacao is immers het hoofdbestanddeel van chocolade, en er zijn maar weinig mensen die chocolade niet lekker vinden! Als we het over cacao hebben, dan bedoelen we cacaopoeder. Cacao poeder verkrijgt men door de bonen te bran- den, te doppen en te vermalen tot een dikke pasta. Die pasta bestaat voor 55% uit cacaobo- ter. Als de boter emit geperst wordt, blijfc er cacaopoeder over. Hoe cacaoboter uit de cacaomassa gehaald kan worden, heeft de Neder- Misschien heeft u wel eens een bezoek gebracht aan de Zuivelkeuken, het voorlichtingsinsti- tuut van Het Neder- lands Zuivelbureau. De Zuivelkeukens organi- seerden demonstraties en cursussen waarbij Steeds meer mensen ontdekken hoe handig het is om een magnetron in de keuken te hebben. Maar hoeveel mogelijk- heden een magnetron ook heeft, hij is niet overal geschikt voor. Een knapperig korstje aan produkten geven, kan hij bij voorbeeld niet. De magnetron is dan ook ongeschikt voor het verwarmen van gepaneerde vlees- of vis- produkten. De micro- golven verwarmen de inhoud wel, maar de buitenkant blijft slap. Voor een krokant korstje is hete lucht of heet vet nodig. Een combinatie-magne- tron kan dit alles overi gens wdl, mits alleen het heteluchtgedeelte wordt gebruikt. deze heester vanzelf in bloei raken. Knoppen die nog erg groen zijn, komen mooi open als ze regelmatig worden besproeid met de planten- spuit. Na de bloeitijd hoeft u de aza lea niet weg te doen, want het is een overblijvende, maar niet winterharde plant. In de lente na de bloei en in de herfst voor de volgende bloeiperio- de, staat de plant het liefst in een koele, vochtige en lichte ruimte. In de zomer kan hij naar buiten, op een schaduw- plaatsje in de tuin of op het balkon. De azalea heeft een zure grond nodig. Op potaar- de vermengd met turfmolm groeit hij het best. De azalea is een jaarlijks terug- kerende topper in het bloe- men- en plantenassortiment van AH. De bloeitijd van de azalea is tegen het einde van de winter, vandaar dat het nu de meest geschikte tijd is om er een te kopen. In een verwarmde kamer zal 4 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 4