'£SZ> Nll0SLIMMETJES. DE SLANKE KLONTJES. slimmeties Ook daarvoor moet je bij Van Gilse zijn. Hoe vcutk kunje meedoen met een actie Mag kippe-ei-eiwit in een vegetarisch produkt zitten? Zijn vegetarische produkten goede vleesvervangers Geldt de wijn - korting ook voor kleine flesjes? EINDELIJK ZIJN ZE ER... Klontjes met 50% minder calorieen dan gewone suikerklontjes (a 4 gram), maar even zoet Graagzou ik willen weten of er wettelijke voorschriften zijn voor acties, zoals die waarbijje geld retour krijgt op bank of giro. Vaak magje namelijk maar een keer per adres mee doen, maar soms ook twee keer. Zijn hiervoor wettelijke gen- zen mevrd.de j. TER Nee, wettelijk gezien zijn er geen beperkingen ten aanzien van het aantal malen dat u mee kunt doen aan bij voorbeeld een geld- terug-actie. De fabrikant of leve- rancier bepaalt deze voorwaar- den zelf. Deze kunnen dus per actie verschillend zijn, ze zijn echter bindend voor de klant. Wei zijn er wettelijke voorschrif ten ten aanzien van de vorm van een prijsvraag en de te winnen prijzen. Deze voorwaarden vindt u in de Wet op de kansspelen'. Ook mag de leverancier bij aan- koop van een produkt niet zo- maar een gratis geschenk geven. Hij moet hiervoor name lijk rekening houden met voor schriften die staan in de Wet beperking cadeaustelsel'. Laatst kocht ik uw vegetarische, vleesvervangede produkten, maar kwam tot de ontstellende ontdekking dat er kippe-ei- eiwit in deze produkten zit. Ik vind dat stijlloos. Ik ben streng vegetarisch en vind dat ik ervan uit moet kunnen gaan dat in deze vegetarische produkten ook inderdaad geen dierlijke ingre- dienten zitten. MEVR F. TEN. Het antwoord op deze vraag is verwerkt in het antwoord op de volgende brief. Mijn dochter goat binnenkort op kamers wonen en wil dan voor zichzelf vegetarisch gaan koken. Nu ben ik bang dat zij te weinig voedingsstoffen bin- nenkrijgt als ze nooit vlees eet. Kunt u mij daarom vertellen of uw vegetarische, vleesvervan- gende produkten, dezelfde voe- dingswaarde hebben als vlees- produkten MEVR P. TEH. Kippe-ei-eiwit is het eiwit van een kippe-ei. Het gaat hier dus om een ingredient dat af komstig is van een dierlijk produkt, namelijk de eieren die een kip legt. Vege tariers zijn mensen die geen pro dukten willen consumeren die rechtstreeks af komstig zijn van het dode dier zelf. Zij eten dus geen vlees en vis. Vegetariers eten echter wel produkten die van levenden dieren af komstig zijn, zoals melk, kaas en eieren. Omdat het eiwit van een kippe-ei van levende dieren af komstig is, mag dit ingredient verwerkt wor- den in vegetarische produkten en kunnen vegetariers dit zonder bezwaren eten. Overigens is het kippe-ei-eiwit in onze vleesver- vangende produkten af komstig van scharreleieren. Mensen die helemaal geen dierlijke produk ten willen consumeren, zijn vega- nisten. Dit is een aanzienlijk klei- nere groep mensen. Voor hen zijn inderdaad niet alle vegetari sche produkten geschikt. De voedingswaarde van onze vegetarische, vleesvervangen- den produkten, is hetzelfde als van vlees. Vooral de hoogwaardi- ge eiwitten in vlees zijn belang- rijk. Deze zitten echter ook in de soja die in de vegetarische pro dukten is verwerkt. Wanneer u dus geen vlees eet, maar in plaats daarvan wel voldoende varieert met het gebruik van vleesvervangende produkten, krijgt u voldoende voedingsstof fen binnen. Kunt u mij vertellen of de wijn- korting van AH ook geldt voor kleine flesjes? DHR EM. TEZ. Wanneer u bij Albert Heijn in een keer 12 f lessen wijn van precies dezelfde soort en hetzelfde eti- ket koopt, ontvangt u de twaalf- de f les gratis. Dit geldt ook wan neer u twaalf halve flesjes wijn koopt of wanneer de wijn in de aanbieding is. De wijnkorting geldt tevens voor alle buitenland- se wijnen, sherry, vermouth, port en champagne. Het kan echter voorkomen, dat u gebruik wilt maken van deze wijnkorting maar dat u in de winkel niet twaalf exact dezelfde wijnen treft. In dat geval kunt u een afdelingsmanager vragen om voor u een bestelformulier in te vullen. U kunt dan meestal enke- le dagen later alsnog van de wijnkorting gebruik maken. Sense Light Voor je lust en je leven. Van Gilse en Slimmetjes zijn gedeponeerde handelsmerken van de Koninklijke Van Gilse Kandijfabriek B.V., te Roosendaal. AllerHande 73

Allerhande | 1991 | | pagina 73