Grapefruit of pompelmoes :D I TfGi CITRUSSALADE (nagerecht, 4 personen) 1 gele grapefruit, 2 rode grapefruits, 2 handsinaasappels, 2 mandarijnen, 1 citroen, 1 theelepel citroenrasp (Baukje), 2 eetlepels Grand Marnier (slijter), 2 eetlepels honing, 3 eetlepels gemalen kokos, 2 eetlepels geschaafde amandelen (Baukje) Voorbereiden: Met scherp mes grapefruits en sinaasappels zo dik schillen dat vlies rond par ties ook mee geschild wordt. Met scherp mesje partjes tus- sen vliesjes uitsnijden, sap opvangen. Mandarijnen pellen en in partjes verdelen. Met mesje vliesjes rond partjes ver- wijderen. Citroen uitpersen. Opgevangen grapefruit-, sinaasappel- en citroensap in pannetje doen. Citroenrasp, Grand Marnier en honing erdoor roeren. Op zacht vuur tot helft laten inkoken. In droge koekepan gemalen kokos in ca. 3 minuten goud- bruin roosteren. Overdoen in kommetje. In dezelfde koeke pan amandelen in ca. 3 minu ten goudbruin roosteren. Bereiden: Van grapefruit-, sinaasappel- en mandarijne- partjes op vier bordjes mooie rozetten maken. Citrus- honingsausje erover schenken. Geroosterde kokos en geroos- terde amandelen erover strooi- en. Voorbereiden: ca. 25 minuten Bereiden: ca. 5 minuten Prijsp.p.: ca. f 275 Bevgtper eenpersoonsportie: 150 Calorieen vet 4 g- eiwit 1 g- koolhydraten 26 g Tto. Zoeter dan de citroen natuurlijk, ma"ar niet zo zoet als de sinaas appel is de grapefruit of pompel moes zoals hij ook wel wordt genoemd. Er zijn twee soorten: gele en rode grapefruit. De gele grapefruit is friszuur van smaak, terwijl de rode grapefruit door- gaans veel zoeter is. Grapefruits worden veel 'uit de hand' gege- ten en smaken uitstekend in bij voorbeeld fruitsalades. Ook kun- nen ze geperst worden en J gemixt met sinaasappelsap. U kunt ze het gehele jaar door in de winkels van Albert Heijn kopen. De grapefruits (zowel de rode, als de gele) zitten per 4 stuks in een netje verpakt. 1 AllerHande 67

Allerhande | 1991 | | pagina 67