CORNED Handig om in Bij de bloemenafdeling Lippen nu extra beschermen Tips, ideeen, informatie: van alles wat bij elkaar. Om even in te snuffelen, te onthouden en te bewaren. HUIS TE HEBBEN VAN AH IS HET AL LENTE ZO SNIJDT U PARTJES VAN CITRUS- VRUCHTEN AllerEerst Corned, beef heeft zijn Ameri- kaanse naam te danken aan zijn afkomst. Hoewel de beste kwaliteit corned beef tegen- woordig uit Argentinie komt, is het oorspronkelijk een pro- dukt uit Texas. De Nederlandse vertaling is ingeblikt rundvlees, en dat dekt de lading. Corned beef wordt uitsluitend uit rundvlees bereid. Andere vleessoorten komen er niet aan te pas. Een ongeopend blik corned beef is wel drie jaar houdbaar, en daardoor is het een handig produkt voor in de voorraad- kast. Als u er voor zorgt ook altijd macaroni, een pakje macaronimix en tomaten- puree in huis te hebben, tovert u bij onvoorziene gas- ten in een wip een lekkere macaronischotel op tafel. U kunt de corned beef in koude toestand toevoegen aan een warm gerecht, of even bakken. Niet te lang, want anders wordt het vlees te droog. Corned beef smaakt ook heer- lijk als broodbeleg. Als u de blikjes voor gebruik even in de koelkast of in koud water zet, is het vlees beter snijdbaar. AH verkoopt corned beef van het merk Exeter in blikken van 198 gram en 340 gram. Bij de meeste AH-winkels kunt u voor gesneden corned beef terecht bij de afdeling vleeswaren. 2 Met een scherp mes snijdt u de vrucht net naast een van de vliesjes in. Snijd het partje langs het volgende vlies los. 3 Doe hetzelfde bij het volgende partje en ga zo door tot alle partjes tussen de vliezen uitgesneden zijn. Wie in deze koude dagen alvast een vleugje lente in huis wil halen, is bij de bloemen- en plantenafdeling van .AH aan het juiste adres. Deze maand vindt u onder andere de kamerplanten jasmijn en primula en takken mimosa in het assortiment. Jasmijn en primula zijn lekker ruikende, vrolijk gekleurde bloeiers, die geen bijzondere verzorging nodig hebben. Mimosa daarentegen vraagt wel een speciale behandeling. Om de gele bolletjes mooi uit te laten komen, moeten de takken als het ware gestoomd worden. Dit klinkt ingewik- kelder dan het is: u zet de 1 Schil de citrusvrucht heel dik, tot op het vruchtvlees. 4 Gebruik de partjes als garnering voor desserts en voorgerechten, of als onderdeel van salades. gekochte bos thuis met ver- pakking en al in een vaas met heet water en mimosachrysal (zit erbij). Binnen 24 uur zit- ten de takken vol met de gezellig gele bolletjes. lippen is erg dun en gevoelig, en beschermt de lippen onvol- doende tegen snijdende kou en droge lucht. Om schrale lippen en Idoofjes te voorko- men doet u er goed aan ze regelmatig te stiffen met cacaoboter of lippenbalsem. Deze produkten bieden een goedf bescherming tegen weersomstandig- en houden de lippen en soepel. Uw lippen kunnen in de win ter wel wat extra verzorging gebruiken. De huid van de 4 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 4