nate§St De verpakking vertelt veel Geen, weinig of evenveel Calorieen als suiker Met welke zoetstoffen ook bakken? Bij produkten waar zoetstof al door de fabrikant is toege- voegd, gelden andere regels. In zo'n geval moet op de ver pakking staan: gezoet met. Worden zowel suiker als zoet stof in 66n en hetzelfde pro- dukt gebruikt, dan moet het suikergehalte heel duidelijk zijn aangegeven. Lezen wat de verpakking u vertelt, is dus de manier om uzelf over de samenstelling van het produkt te informe- ren. Als we bekijken hoe het zit met de Calorieen kun-je zoet stoffen in een paar groepen verdelen. Er is een groep die weinig of geen Calorieen levert en er is een groep die wel Calorieen levert. Geen Calorieen leveren: cycla- maat, acesulfaam-K en saccha rine. Aspartaam levert wel Calorieen, maar dat zijn er maar weinig. Sorbitol en zoetstoffen die hierop lijken leveren aanzien- lijk meer Calorieen, zelfs net zoveel als suiker. Sorbitol wordt langzamer in het bloed opgenomen dan suiker, daar- Sorbitol is een zoetstof die goed geschikt is om taarten e.-d. mee te bakken. Deze zoetstof levert wel evenveel Calorieen als suiker. Aspar taam verliest haar zoetkracht boven de 150°C. Als u vragen hebt over zoet stof kunt u daarvoor terecht bij het Zoetmiddelen Infor- matiecentrum. Telefoon: 02979-85419 ZOETSTOFFEN BU ALBERT HEUN MERK VORNI ZOETENDE HOEVEELHEID BESTANDDELEN T.O.V. SUIKER BIJZONDERHEDEN Canderel Schepje Zoet poeder aspartaam 1 schepje poeder 1 schepje suiker bestand tegen invriezen; bij sterke verhitting op het laatst toevoegen; ook voor yoghurt, appelmoes, slagroom e.d. Canderel 1 tablet 1 suikerklontje 1 schepje poeder 1 schepje suiker aspartaam in warme dranken (o.a. koffie en thee) bestand tegen invriezen; bij sterke verhitting op het laatst toevoegen; ook voor yoghurt, appelmoes, slagroom e.d. Natrena Kristalpoeder poeder aspartaam Natrena Zoetjes tablet saccharine cyclamaat acesulfaam-K 1 tablet 1 suikerklontje in warme dranken (o.a. koffie en thee) Natrena vloeibaar saccharine cyclamaat 1 ml 13 gram geschikt om te zoeten suiker 3 suikerklontjes bij hoge temperatuur Hermesetas tablet saccharine 1 tablet 1 suikerklontje in warme dranken (o.a. koffie en thee) Hermesetas Line aspartaam acesulfaam-K 1 tablet 1 suikerklontje in warme dranken (o.a. koffie en thee) Sukrettine Zoetjes tablet saccharine cyclamaat om kan het geschikt zijn voor mensen met suikerziekte. Alle zoetstoffen hebben ook nog het voordeel dat ze niet slecht voor het gebit zijn. Pro dukten waarin gebruik is 1 tablet 1 suikerklontje in warme dranken (o.a. koffie en thee) Sukrettine vloeibaar saccharine cyclamaat 8 druppels 1 suikerklontje geschikt om te zoeten bij hoge temperatuur In de dieethoek verkrijgbaar Sionon poeder sorbitol saccharine 1 schepje poeder 1 schepje suiker lost goed op, ook in koude vloeistoffen; bindt en conserveert als suiker (o.a. jam) AllerHande 43

Allerhande | 1991 | | pagina 43