<HiS) :RITESLIGHT AFSLANKEN 4 15 Vragen over Houdt u ervan uw snacks, hapjes en rauw- kost te versieren? Smul er dan rustig van, maar blijf er slank bij. Met lekkerlichte Remia Frites Light-saus. Puur plantaar- dig, 10% zonnebloemolie. En die bevat liefst 65-70% linolzuur. Da's wel zo ver- antwoord. maaktdat'tsmaakt. Remia Frites Light: 75% minder calorieen dan mayonaise. 8. Is het belangrijk om veel te drinken 9. Na een tijd lijkt het wel alsof het afvallen moeilijker gaat. Klopt dat? 10. Kan ik aardappels, rijst en spaghetti van het menu schrappen? JE SLANKE 32 AllerHande En... als u meer tijd inruimt voor lichamelijke activiteiten dan is er ook minder gelegen- heid om te eten of aan eten te denken. Vocht heeft in het lichaam onder andere de functie om afvalstoffen te transporteren. Tijdens het afvallen moeten de gewone afvalstoffen wor- den afgevoerd, maar ook de resten van het vetweefsel dat wordt afgebroken. Daarom raden wij u aan tenminste 1V2 a 2 liter per dag te drinken. Gebruikt u minder dan voelt u zich eerder moe, lusteloos of u krijgt hoofdpijn. Voor sommige mensen geeft 2 liter drinken (circa 13 kopjes) per dag een plezierig gevuld gevoel. Anderen ervaren dat als veel, het geeft hen een opgeblazen gevoel. Om dat te voorkomen gebruikt u de dranken (koffie en thee zon- der suiker, groente- of toma- tensap, (mineraal)water, magere zuiveldranken zonder suiker) verdeeld over de dag; bij de hoofdmaaltijden en tus- sen de maaltijden door. In het begin gaat afvallen snel- ler, omdat het lichaam dan nogal wat vocht kwijtraakt. De samenstelling van de voe- ding verandert; meestal wordt ook minder zout gegeten, zodat in verhouding veel water wordt afgevoerd. Dat is merkbaar op de weegschaal. Na een paar dagen is dat effect verdwenen. Afslanken begint pas echt goed als het vetweefsel wordt afgebroken. Dat gaat veel minder snel. Bovendien past het lichaam zich aan aan het geringere aanbod van Calo rieen, zodat het afvallen na verloop van tijd veel minder spectaculair gaat dan in het begin. Aardappels, rijst en macaroni worden vaak geschrapt van de lijnmenu's' omdat ze zo rijk aan Calorieen zouden zijn. Dat valt wel mee, als u maar let op de saus of jus die u erbij maakt. Die kunnen het gerecht erg vet maken. Verwij- der van koudgeworden jus daarom het bovenste vetlaagje en bind de s^uzen niet met boter en bloem, maar met een beetje met vocht gladgeroerde bloem of maizena. Als u de smaak wat schraal vindt, voegt u wat gehakte ui, stukjes prei of tomaat en kruiden toe. Zo kunt u aardappels, rijst en pastas (bij voorkeur de volko- rensoorten) blijven eten en uw voordeel doen met het gevul- de gevoel dat ze geven. Boven dien leveren ze waardevolle voedingsstoffen als B-vitami- nes, zetmeel en vitamine C (voor aardappels). Hetzelfde geldt trouwens voor brood. Het is een voedings- middel dat uitstekend past in het dagmenu van iemand die wil lijnen. Maar besmeer uw boterhammen dun (of pro-

Allerhande | 1991 | | pagina 32