o w Je kunt geen dag zonder Page. VOOR 'N BABY KANT NIETZACHT GENOEG ZIJN. i pmHnra Of* DE BABYHULPJES VAN TEMPO. IsMSllli Waarom verkoopt Albert Heijn mijn zeep niet meer? Hoort een vlooienband wel in de vuilnisbak? produkt in gesloten verpakking houdbaar is. Wei is het verplicht om ook een bewaaradvies te geven, wanneer het produkt op een bijzondere wijze moet worden bewaard. Meestal gaat het hier om het advies een produkt in de koel- kast of in de diepvries te bewa- ren of bij voorbeeld in een afge- sloten trommel. Ook wordt op een produkt wel vermeld: 'na openen beperkt houdbaar'. Dit wordt vooral gedaan als er veel verschil zit tussen de houdbaar- heid van een produkt in gesloten en in geopende verpakking. De houdbaarheid van een pro dukt waarvan de verpakking is geopend, hangt erg af van de omstandigheden waaronder het wordt bewaard. Zo kan een warme, lichte of vochtige bewaarplaats ervoor zorgen dat het produkt veel minder lang goed blijft dan wanneer hetzelf- de produkt koel en donker wordt bewaard. Een fabrikant of leverancier kan daarom wel garanderen tot wan neer een ongeopend produkt houdbaar is, maar niet hoe lang u een eenmaal geopend produkt nog kunt bewaren. Meer informatie over het bewa ren van levensmiddelen vindt u in een uitgave van het Voorlich- tingsbureau voor de Voeding. Wanneer u 6,- (dit is inclusief f 2,50 portokosten) overmaakt op giro 4323700 van hetVOVO, onder vermelding van 'Bewaar- boekje, nr. 147', krijgt u de infor matie thuisgestuurd. Sommige produkten koop ik al sindsjaar en dag bij Albert Heijn. De laatste weken echter zocbt ik tevergeefi naar een bepaald soort steep. Van de fili- aalchef kreeg ik te boren dat het produkt wegens te geringe omzetsnelheid uit de verkoop is genomen. Het moet mij van het hart, dat ik het steer onplezierig vind om hier op deze manier achter te moeten komen. Waar om niet even een kaartje in het betreffende vak geplaatst met de standaard-mededeling: 'Uit de verkoop genomen?'. G.L.S. TED. ledere week vinden er grote of kleine wijzigingen plaats binnen het assortment. Hoe groot een winkel ook is, er moeten altijd keuzes gemaakt worden tussen produkten die wel en niet op de schappen kunnen komen te staan. Niet alleen omdat er veel meer nieuwe produkten op de markt komen dan wij in de win- kels kunnen aanbieden, maar ook omdat de wensen van onze klanten veranderen. En deze wensen vormen een zeer belang- rijke richtlijn bij het wel of niet opnemen van een bepaald pro dukt. Als wij nu voor iedere assortimentswisseling geduren- de enige tijd een kaartje bij het betreffen-de schap zouden han- gen, maakt dit een rommelige indruk. Bovendien verwachten wij ook dat dit tot verwarring leidt. Wanneer u een bepaald produkt niet meer in de winkel aantreft, kunt u hiervoor het beste even de betreffende afdelingsma- nager aanspreken. Hij of zij kan u vertellen waarom het produkt op de schappen ontbreekt en welk produkt er eventueel voor in de plaats is gekomen. Waarom stoat op de verpakking van de AH vlooienband voor honden en katten nog steids de tekst: 'uitgewerkte band in het vuilnisvat deponeren'. Een vlooienband moet toch beschouwd worden als klein chemisch ajval? MEVR. LS. TEL. Produkten die bestrijdingsmidde- len bevatten, mogen niet zomaar worden verkocht. Daarvoor moet het produkt eerst aan ver- schillende voorwaarden voldoen, die per produkt bepaald worden door de Commissie voor Toela- ting Bestrijdingsmiddelen. Deze Commissie staat onder toezicht van het Ministerie van Landbouw. Na goedkeuring geeft deze Commissie het bestrijdingsmid- del vrij voor toepassing en wordt aan de leverancier een vergun- ning verstrekt. Toen de door u genoemde vlooi enband op de markt kwam, heeft de Commissie als een van de voorwaarden gesteld dat op de verpakking de tekst: 'uitge werkte band in het vuilnisvat deponeren' moest worden gezet. Op dit moment wordt een vlooienband namelijk officieel niet beschouwd als klein che misch afval en is de discussie hierover nog gaande. Voor het wijzigen van de tekst op de ver pakking is toestemming nodig van de genoemde Commissie. Albert Heijn heeft hiervoor een aanvraag ingediend. Wij kunnen u dan ook verzekeren dat de tekst op de verpakking van de vlooienband zal worden aange- past zodra dat mogelijk is. 3 LAGEN - 3 EPAISSEURS r>0 m ohonocicnklol bsi ks AllerHande 93

Allerhande | 1990 | | pagina 93