Vraag EN ANTWOORD zachtheid mmu Porto nMZ^MtL TtilW'W1 Kunje melk ook opwarmen in de magnetron Hoe lang is een produkt geopend houdbaar? EM Ik warm regelmatig melk op in de magnetron, maar ik vraag me afofdat eigenlijk wel kan. Het is mij namelijk al verschil- lende keren overkomen dat de melk, na het verwarmen in de magnetron, zuur werd. Ook ziet de melk er daarna vreemd nit. Deze wordt dik en lijkt net pudding. Dit terwijl de datum op het pak niet is verlopen en mijn koelkast echt koudgenoeg staat. De melk kan dus niet bedorven zijn. Weet u hier raad meet MEVR. D.D. TEL. Het is inderdaad mogelijk om melk in de magnetron te verwar men. Wat echter niet kan, is dat de melk tijdens het proces zuur zou worden. De situatie die u beschrijft duidt erop dat de melk al zuur was voordat deze in de AHA Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. magnetron werd verwarmd. Als de melk tegen het bederf aanzit, kunt u dit wel proeven maar vaak nog niet zien. Pas als u de melk kookt, kunt u constateren dat deze schift en dus zuur is. U ver- telt dat uw koelkast koud genoeg staat. Wat echter vaak gebeurt, is dat melkprodukten na aankoop te lang buiten de koelkast blijven staan. Het is dan ook belangrijk de melk na het kopen zo snel mogelijk thuis in de koelkast te plaatsen. Ook kunt u, bij voorbeeld tijdens een broodmaaltijd beter geen pak melk op tafel laten staan maar direct vanuit de koelkast een beker inschenken en het pak terugzetten. Bovendien raden wij af om melk meerdere malen op te warmen. Door de grote tem- peratuurwisselingen ontwikkelen zich in de melk meer bacterien, wat de kans verhoogt dat deze zuur wordt. Om melk te koken hoeft u deze maar heel kort in de magnetron te plaatsen. Net als op een kook- pit, kookt de melk namelijk over voor u het weet. Op de verpakking van bij voor beeld mayonaise en ketchup staat altijd wat de houdbaar- heidsdatum is. Ik vraag me ech ter af of deze datum ook geldt wanneer de verpakking geo pend is. Soms wordt dit apart vermeU. Waarom gebeurt dat niet bij alle produkten? MEVR. C. P S. TEB. De datum op de verpakking geeft alleen aan tot hoe lang de mayonaise en ketchup in geslo- ten verpakking kunnen worden bewaard. Wanneer de verpak king eenmaal open is geweest zijn deze produkten in de koel kast nog ongeveer 3 maanden houdbaar. Wettelijk is het verplicht de houd- baarheidsdatum te vermelden van het produkt zoals het in de winkel wordt verkocht. Dit bete- kent dat het alleen verplicht is om te vermelden hoe lang een 34476 •oumm au j|^" •OTflU IN »0»«UO»l 92 AllerHande

Allerhande | 1990 | | pagina 92