1 M EN KATTEN Anti-oxydant eruit Nieuw: Mixvariantjes WOEDING Honde- en kattevoer zonder synthetische kleurstoffen: dac leek ondenkbaar. Maar vanaf begin november zijn alle syn thetische kleurstoffen defini- tief uit de blikjes en zakken honde- en kattevoer van het AH merk verdwenen. Assor- timentsmanager Jack Melis: 'Dierenvoeding zonder kleur stoffen zag er altijd minder smakelijk uit. Dat was voor honden en katten niet zo belangrijk, maar uit onder- zoek bleek dat hun bazen het geen tweede keer meer koch- ten als het er niet smakelijk uitzag. Daar stond tegenover dat een veel gestelde vraag bij de Albert Heijn service-lijn was: 'Waarom zitten er kleur stoffen in honde- en katte voer?'. Een ding is zeker: wat de samenstelling van dierenvoe ding betreft zijn mensen heel gevoelig. Daarom besloten wij hoogwaardiger grondstoffen te gaan gebruiken, die hun kleur bij de bereiding beter behouden.' Met het verdwijnen van de kleurstoffen uit het honde- en kattevoer verdwijnt tegelijker- tijd het anti-oxydant ethoxi- quine, een middel dat het ran- zig worden van vet tegengaat. Jack Melis: 'Hoewel ethoxi- quine in veel landen nog steeds wordt gezien als het best bruikbare anti-oxydant voor dierenvoeding, zijn er in Nederland mensen die denken dat het de gezondheid van dieren schaadt. Voor ons is dat voldoende reden om dit anti- oxydant niet meer toe te voe- gen.' Bovengenoemde veranderin- gen waren voor Albert Heijn reden om het pakket honde- en kattevoer eens helemaal onder de loep te nemen. Deze maand vinden er daarom nog meer veranderingen plaats. Om met de drie verschillende soorten blikvoer voor katten te beginnen: 'Albert Heijn Katvoed' heet voortaan gewoon 'Katvoed', hoewel de inhoud, vlees- en visballetjes, en de prijs, f 0,98 hetzelfde blijven. U kunt bij AH kiezen uit verschillende soorten brok- jes van het AH-merk. De twee minst verkochte smaken wor den uit het assortiment geno- men: 'Brokjes met groente' en 'Brokjes met forel'. Blijven over brokjes met vlees en kip, met sardines, met rundvlees, met vlees en hart, met vlees en wild en met kip en tonijn'. 'Albert Heijn Rundvlees', altijd al de beste kwaliteit kat tevoer in blik, wordt nog beter van samenstelling, zodat ook hier kleurstoffen achterwege kunnen worden gelaten. Een nieuwe wikkel om het blikje met een heel andere uitstra- ling maakt de stap vooruit duidelijk. Bovendien hebt u keuze uit meer smaken: naast rundvlees met hart, met lever, met konijn en met tonijn zijn er nu ook 'Rundvlees met kal- koen' en 'Rundvlees met zalm en tong'. Wat het droogvoer voor kat ten betreft: de 'Krokantjes vlees' en de 'Krokantjes vis', die altijd zaten verpakt in 1 kilo-zakken, worden in het vervolg in zakken van 800 gram verkocht. De prijs zakt van 3,98 naar 3,19, dus blijft in verhouding hetzelfde. Nieuw zijn de 'Mixvariantjes', een mengsel van 'Krokantjes vlees' en 'Krokantjes vis' dat u eveneens in zakken van 800 gram en tegen de prijs van 3,39 in het schap vindt. Ook bij het blikvoer voor honden worden de smaken aangepast. Tevergeefs zult u zoeken naar 'Brokken met vlees en hart', 'Brokken met pens' en 'Brokken met rund vlees'. Zij zijn vervangen door 'Brokken met kip' en 'Brok ken met lever'. Het droogvoer voor honden krijgt het minst met alle ver anderingen te maken. De luchtige 'Brokken', de hardere 'Brokjes' en het malse 'Diner' ondergaan alleen uiterlijk slechts een kleine verandering: het ontwerp van de zakken wordt iets moderner. AllerHande 85

Allerhande | 1990 | | pagina 85