Gedroogd fruit LANG HOUDBAAR Al eeuwenlang worden vruchten gedroogd. Het voordeel hiervan is dat ze, wanneer ze koel en droog bewaard worden, heel lang houdbaar blijven. Bovendien blijven de aanwezige mineralen behouden, evenals de smaak. Na de oogst legt men het fruit - al dan niet geschild en in stukjes gesneden - te drogen op grote zeildoeken of in open schuren, waar de wind goed langs het fruit kan waaien. Tegenwoordig wordt de natuur vaak een handje geholpen door middel van snelle vochtverdamping in droogtun- nels. Om de smaak optimaal te krij- gen, worden gedroogde zuid- vruchten voor het gebruik voor- geweekt. Dit kan in water, maar SCHOLFILETS MET GEBAKKEN ABRIKOZEN (hoofdgerecht, 2 personerr) '/2 zakje gedroogde abrikozen a 150 g, 3 eetlepels geschaafde amandelen (Baukje), 4 scholfilets (diepvries), lk eetlepel citroensap, zout, peper, 1 Vi eetlepel boter of margarine, 2 takjes peterselie ook in bij voorbeeld rode wijn. AH heeft in haar assortment tutti-frutti, blanke rozijnen, kren- ten, appeltjes, abrikozen en prui- men. Voor het gemak zijn er ook ontpitte pruimen (Sunsweet) en kant-en-klare gedroogde pruimen van Pruneaux. -Na het drogen wordt aan deze pruimen extra vocht toegevoegd, zodat voor- weken niet nodig is. Voorbereiden: In zeef abriko zen onder lauwwarm stro- mend water afspoelen. In kom met ruim koud water abriko zen ca. 8 uur weken. Abriko zen afgieten en goed droog- deppen met keukenpapier. In koekepan met anti-aanbaklaag amandelschaafsel in ca. 3 minuten goudbruin roosteren. Bereiden: Scholfilets inwrijven met citroensap, zout en peper. In koekepan met anti-aanbak laag 1 eetlepel boter verhitten. Scholfilets in ca. 8 minuten goudbruin en gaar bakken. Op schaal leggen en warm houden. In dezelfde pan '/z eetlepel boter verhitten. Abri kozen ca. 5 minuten zachtjes bakken. Abrikozen op scholfi lets scheppen. Amandelen ero- ver strooien. Peterselie erbo- ven fijnknippen. Serveren met witlofsalade en patates frites. Voorbereiden: ca. 5 minuten (en ca. 8 uur weken) Bereiden: ca. 20 minuten Prijsp.p.: ca f 3,25 Bevat per eenpersoonsportie: 300 Calorieen vet 14 g- eiwit 22 g- koolhydraten 23 g AllerHande 69

Allerhande | 1990 | | pagina 69