hm! „vTr'. n r Strenge kwaliteitseisen Wat is vers? Ook voorverpakt brood De voordelen L-r,' E\>) m Limburgse terf en Fries suiker- brood. Het kiezen voor een bakker uit hetzelfde gebied als waar een bepaalde AH-winkel zit, is natuurlijk niec toevallig gebeurd. Want dit levert dui- delijk voordelen op voor u als broodconsument. Dichtbij betekent een snelle aanvoer. Het brood komt rechtstreeks van de bakker op de planken van AH. En dat wil dus zeg- gen dat het brood vers is. doen en daar is ook regelmatig controle op. AH stelt strenge kwaliteitseisen. Het gaat om een kwaliteitszorg die de com plete lijn besl'aat, in bakkers- termen ook wel van 'van meel tot keel' genoemd. Alies is erop gericht om de kwaliteit constant te houden. Het brood mag niet te sterk afkoe- len, maar het mag ook niet te warm worden verpakt. Zelfs het vervoer van de bakker naar de AH-winkel is gebon- den aan regels. Alle warme bakkers die bak- ken voor AH moeten aan bepaalde voorwaarden vol- Ook het begrip 'vers' is omschreven. Want hier kan beter geen discussie over ont- staan. Een vers brood, vindt AH, is een brood dat zo snel mogelijk nadat het de oven uitkomt op de plank in de winkel ligt. Verder spelen bij het begrip vers de smaak, de vorm, de kleur, de geur en vooral een krokante korst een belangrijke rol. Bij de bijstelling van de brood-aanpak beeft AH ook de zelfbedienings-afdeling met voorverpakt brood ingevoerd. Vooral voor mensen die snel willen winkelen, niet willen wachten en voordeliger uit willen zijn, is dit zowel in hele als halve broden voorverpakte brood een uitkomst. Overi- gens wordt ook dit brood ambachtelijk en volgens dezelfde receptuur gemaakt. Het brood heeft een prima smaak en is van hoogwaardige kwaliteit. Het enige verschil met ambachtelijk brood is de korst. Die is vaak wat zachter dan die van onverpakt brood. Niet omdat het brood ouder zou zijn, maar puur doordat er uit vers brood altijd vocht verdampt. Bij verpakt brood kan dat niet verdwijnen in de lucht, maar komt het terug in het brood. In de korst dus. Een groot bijkomend voor- deel van de invoering van de zelfbedieningsafdeling met voorverpakt brood is dat de gewone broodsoorten voor een groot deel daar worden verkocht. Hierdoor komt er ruimte vrij op de bedienings- afdeling, waardoor meer broodsoorten plaats kunnen krijgen. De pluspunten van brood kopen bij AH zullen duidelijk zijn. Op de eerste plaats is er de kwaliteit en de versheid. U kunt rekenen op lekker ambachtelijk gebakken brood. Verder is het assortment ongelooflijk groot. Tegen- woordig worden voor AH iedere dag maar liefst meer dan 40 verschillende soorten brood gebakken. Voor de meeste broodsoorten kunt u dus terecht bij AH. Zo zijn er de knipbroden in bruin, wit en volkoren, het Zaanse vol- koren, de vloerbroden in wit, bruin en volkoren en natuur lijk de kleine broodjes en de specialiteiten als croissants en stokbroden, waaronder kaas- uienstokbrood. Ook het feit dat u bijna nooit tevergeefs komt bij AH voor brood is natuurlijk heel belangrijk. De laatste plus is natuurlijk de vriendelijke prijs en de service. AllerHande 63

Allerhande | 1990 | | pagina 63