AllerEerst BAMBOESPRUITEN Mals en zoet van smaak Servet in de vorm van Doorgesneden ui tegen verkoudheid Langer plezier van Tips, ideeen, informatie: van alles wat bij elkaar. Om even in te snuffelen, te onthouden en te bewaren. EEN ARTISJOK SNIJBLOEMEN ti uww t**str*?r<t**rrMr4 "Jfc, Bamboespruiten zijn de eet- bare jonge scheuten van de bamboeplant. Deze van oorsprong Aziati- sche groente is in Nederland vrij onbekend, maar in de Chinese, Japanse en Indonesi- sche keuken worden bamboe spruiten veel gebruikt. De spruiten of scheuten zijn doorgaans bijzonder mals en zoet van smaak. Ze zijn goed te combineren met andere groenten en ook in salades srnaken bamboespruiten uit- stekend. Als vers produkt zijn ze in ons land beperkt ver- krijgbaar. Bij AH zijn bam boespruiten het hele jaar in blik (van de merken Blue Dragon en Suzi Wan) ver- krijgbaar, maar alleen in de grotere winkels. Wist u dat een ui een uitstekend middel is om de ongemakken van een flinke verkoudheid te verlichten? Bent u ver- kouden ofheeft u een verstopte neus, leg dan een in ringen gesneden ui op een schoteltje naast uw bed. De vol- gende dag is het 'ver stopte gevoel' een stuk minder. Dat komt omdat stoffen in de ui ervoor zorgen dat u gaat niesen en/of tranen in de ogen krijgt. 's Nachts gebeurt dat bijna onge- merkt en heeft u er dus minder last van als u wakker wordt. U kunt ook uiensap 4 AllerHande maken: snij een ui in vieren en smoor deze gaar met wat kandijsui- ker. Van dit extract neemt u elke 2 a 3 uur een eetlepel in. Dit sap kunt u enige tijd in een goed afgesloten fles in de koelkast bewaren. 1. Servet met de verkeerde kant naar boven leggen. De vier hoeken naar het mid den vouwen. 2. Nogmaals de vier hoeken naar het midden vouwen en het servet omdraaien. 3. De vier hoeken voor derde keer naar't midden vouwen en daar vasthouden. 4. Op het middelpunt blij- ven drukken. De vlakken onder de vier hoeken voor- zichtig naar buiten trekken. 5 De hoeken rechtop zet- ten. Eventueel een kleine attentie op het servet plaat- sen, bij voorbeeld een ver- pakte bonbon. 5 Om zo lang mogelijk plezier te hebben van een bos bloe- men, is het gebruik van snij- bloemenvoedsel (in de juiste dosering) zeker aan te bevelen. Het bevat belangrijke voe- dingstoffen en een bacterie- remmend middel dat het water ontsmet. Hierdoor blij- ven de bloemen niet alleen langer goed, ze komen ook mooier uit. Er wordt wel gezegd dat gewoon suikerwater dezelfde diensten zou bewijzen, maar dat is onjuist. Suiker is name- lijk slechts een van de voe- dingstoffen die de bloem nodig heeft, terwijl snijbloe- menvoedsel ook nog andere bestanddelen bevat. Natuurlijk is snijbloemen- voedsel geen wondermiddel. Js u uw bloemen niet op de juiste manier verzorgt, gaat het effect verloren. Een scho- ne vaas met vers water, het op de juiste manier afsnijden van de stelen en het verwijderen van de onderste bladeren blijft heel belangrijk.

Allerhande | 1990 | | pagina 4