1 Voorbereiden: In rauw- kostmolen of keuken- machine a.mandelen fijnma- len. In een kom griesmeel en 75 g suiker door elkaar roe- ren. In pan melk met 2 thee- lepels citroenrasp aan de kook brengen. Al roerende griesmeelmengsel aan melk toevoegen. Al roerende aan de kook laten komen en in ca. 5 minuten tot een dikke pap koken. Af en toe roeren. Pan van vuur nemen 2Gemalen amandelen door griesmeelpap roeren. Slagroom erdoor roeren. Puddingvorm invetten met olie. Gries meelmengsel erin schep- pen. Bovenkant gladstrij- ken. Pudding verder laten afkoelen en in koel- kast zetten. Pudding in ca. 3 uur laten opstijven. 3Sinaasappel zo dik schillen dat ook de vliesjes rond de partjes meegeschild worden. Boven kommetje par tjes tussen de vliesjes uitsnijden. Sinaasappel- vocht opvangen. Sinaasappelpartjes bij vocht in kommetje doen. Sinaasappellikeur erover schenken. Ca. 5 minuten laten staan. In een pan 1 dl water met bessesap, rest van suiker, 1 theelepel citroenrasp en kaneel aan de kookbrengen. Sap van sinaasappelpartjes erboven afgieten. In een kopje aardappelmeel met 2 eetlepels water tot een glad papje roeren. Al roerende aan bessesapmengsel toevoegen. Blijven roeren it saus licht gebonden is. Laten afkoelen. Amandel-griesmeelpudding met bessesapsaus 4Bereiden: Rand van pudding losmaken. Platte schaal nat maken. Schaal op vorm leggen. Samen keren, even schudden en de pudding op de schaal laten glijden. Beetje bessesapsaus erover en erlangs schenken. Garneren met partjes sinaas- appel. Rest van saus overdoen in sauskom en apart erbij geven. AllerHande 39

Allerhande | 1990 | | pagina 39