Allerlei nieuws Nieuwe oogst Spaans citrusfruit Echte Griekse Zaziki Gewassen Superbintjes in kartonnen draagpak Nieuw: AH grotchampignons Twee nieuwe 'Farmland' zoutjes <D®@© In deze tijd van het jaar start Chico, de Spaanse citrusleve- rancier van Albert Heijn, met het oogsten van citrusfruit. Dat begint half oktober met Satsuma mandarijnen. Begin november volgen de Navels, de Salustiana's en Clementi na's. A1 dit citrusfruit wordt geplukt door Martinavarro in Valencia, het citrusgebied in Spanje. Chico levert in Neder- land alleen aan Albert Heijn. Daar ligt nu dan ook volop Chico citrusfruit: lekker zoet en boordevol sap! De Navels zijn echte handsi- naasappels. De middelgrote exemplaren zitten in rode net- ten van 2 kg en de extra grote exemplaren in draagtassen van 3 kg. Salustiana's zijn heel sap- pig en worden daarom ver- kocht als perssinaasappels in groene netten van 2lk kg. U kunt Salustiana's ook als handsinaasappel eten. Salustiana's zitten ook per vier stuks in een kleinverpakking. Satsuma's en Clementina's, beide mandarijnsoorten, zitten in netjes van 1 kg. Extra grote exemplaren Clementina's zit ten in een draagtas van 2 kg. Superbintjes zitten voortaan niet meer in een plastic zak, maar in een stevige kartonnen doos met een speciaal hand- vat, zodat u de doos makkelijk kunt meenemen. Deze doos heeft misschien als nadeel dat u de aardappels niet ziet, maar daar staan veel voordelen tegenover. In de doos is het donker en daarom blijven ze langer goed en krijgen niet zo snel van die vervelende uitlo- pers. Bovendien zullen er minder snel groene plekken op de aardappels zitten, want die ontstaan juist door het licht. Speciale luchtgaatjes in de doos voorkomen dat er condensvocht kan ontstaan en ook dat is beter voor de aard appels. Ook zullen de aardap pels minder blauwe plekken hebben. Die blauwe plekken ontstaan door stoten en dat gebeurt in zo'n stevige doos gewoon minder dan in een plastic zak. Er zijn dozen met een inhoud van 2'/z kg en van 5 kg. met een stukje stokbrood, maar ook onovertroffen bij gegrilleerd lams- of rundvlees. Zaziki Akropolis 30+ is te koop bij de zelfbedienings- kaasafdeling in bakjes van 150 g. Prijs: 2,69. (D@(D Albert Heijn verkoopt naast de gewone champignons nu 4| ook grotchampignons. Deze 91 groeien op de mergel in de mJ grotten van Compiegne in Noord-Frankrijk. Grotcham pignons hebben een heel ver- fijnd aroma en duidelijk meer smaak dan gewone champig nons. Door het groeien op mergel hebben de grotcham pignons een lager vochtgehalte dan gewone champignons, waardoor de smaak duidelijker naar voren komt. Bovendien laten grotchampignons tijdens het bakken niet zoveel vocht los. De grotchampignons zitten in een bakje van 200 g en kosten afhankelijk van de aanvoer tussen de 3,00 en de 3,50. Wie ooit in Griekenland geweest is weet wat zaziki is en hoe verrukkelijk het smaakt. Zaziki is een romige salade gemaakt van verse kaas ver- mengd met voile yoghurt, slagroom, verse komkommer, azijn, dille en fiink wat knof- look. Heerlijk als voorgerecht ceerd: Graino's en Petato's. Gemaakt van alleen natuurlij- ke ingredienten. De zoutjes zijn licht en heel bros en qua vorm uniek: van binnen hoi. Graino's zijn gemaakt van vol- koren granen en hebben om dit te benadrukken de vorm van een korenschoof. Ze heb ben een fijne smaak van verse tuinkruiden. De ingredienten voor Petato's zijn aardappel en rijst. De zoutjes zijn bestrooid met paprika en fijne kruiden. In de zakken Graino's en Petato's zit 75 g en de prijs is 1,89. Smiths heeft onlangs onder de naam Farmland twee heel nieuwe zoutjes gei'ntrodu- AllerHande 27

Allerhande | 1990 | | pagina 27