KONIJN EN OLIJVEN: EEN MEDITERRANE COMBINATIE Welke wijn bij wild? citroen en kruiden geven de marinade smaak. Voeg bijvoorbeeld enkele takjes peterselie, tijm, rozemarijn, laurier en peperkorrels toe. Dek het wild in de marinade af met een dun laagje olie. Hoe langer het wild in de marinade staat, hoe malser het wordt. Laat het vlees liefst een nacht marineren. Zet de schaal wel goed afgedekt in de koelkast en keer het vlees om de paar uur. Ook malsere stuk- ken wild kunt u marine ren, maar dan alieen voor de smaak. Twee uur is dan vaak lang genoeg. KONIJNEBOUTEN MET OLIJVEN IN TOMATENSAUS [hoofdgerecht, 4 personen) 2 uien, I wortel, 1 Stengel bleekselderij, 2 teentjes knot look, '/2 citroen, I droge witte wijrt, 1 eetlepel (witte wijn)azijn, 1 laurierblad, 4 takjes peterselie, 1 takje tijm of 1 theelepel gedroogde tijm, 3 theelepels gedroogde lavendel (drogist) of Franse tuinkruiden, 12 zwarte peperkorrels, 4 konijnebouten, 4 eetlepels (olijflolie, peper, zout, 1 eetlepel ansjovisboter, 1 blik gepelde tomaten in tomatensaus (nettogewicht 400 g), 1 theelepel citroenrasp, 20 groene olijven zonder pit Voorbereiden: 1 ui, wortel en bleekselderij schoonmaken en in grove stukken snijden. 1 teentje knof- look pellen. Citroen in vier schijfjes snijden. In kom doen voor marinade: ui, wortel, bleek selderij, knof- look, citroen, witte wijn, azijn, laurierblad, 2 takjes peterselie, tijm, 2 theele pels lavendel en peperkorrels. Konijnebouten in marinade leggen en wat marinade er overheen scheppen. 2 eetlepels olie over konijnebouten schenken. Konijnebouten minstens 4 uur (tot 1 nacht) afgedekt in de koelkast laten marineren. Bouten halverwege keren. Bereiden: Konijnebouten uit marinade nemen en met keu- kenpapier droogdeppen. In pan 2 eedepels olie verhitten en konijnebouten aan alle kanten lichtbruin aanbakken. Intussen andere ui en teentje knoflook pellen en fijnsnippe- ren. Aan de konijnebouten toevoegen. Ca. 3 minuten zachtjes meebakken. Toevoe gen: peper, weinig zout en ansjovisboter. Marinade zeven en de helft ervan, met kleine beetjes tegelijk langs de rand van de pan bij de konijnebou ten schenken. Gepelde toma ten met vocht toevoegen en tomaten fijndrukken met pol- lepel. 1 theelepel lavendel en citroenrasp erdoor roeren. Met de deksel op de pan konijn ca. 1 uur zachtjes laten stoven. Zonder deksel saus in ca. 10 minuten iets laten inko- AH biedt u een ruime keus uit verschillende soorten rode, witte en rose-wijnen. Hierbij enkele suggesties voor een pas- sende rode wijn bij wild en gevogelte. Chateauneuf du Pape, Beaujolais Villages, Cuvee des Amoureuses of Cotes du Rhone Villages ken. Op smaak brengen met peper en zout. Olijven in plakjes snijden en door saus roeren. 2 takjes peterselie erboven fijnknippen. Serveren met warm stokbrood, sperzie- bonen of een frisse groene sla. Voorbereiden: ca. 10 minuten (en ca. 4 uur wachttijd) Bereiden: ca. l'h uur Prijsp.p.: ca. f 9,25 Bevat per eenpersoonsportie: 495 Calorie'en vet 30 g- eiwit 38 g - koolhydraten 9 g AllerHande 21

Allerhande | 1990 | | pagina 21