Klassiek EN TOCH MODERN Wild eet je niet elke dag. Alle reden dus om er extra van te genieten als het seizoen er weer is. En waarom zou u dan niet eens een klassiek gerecht klaarmaken? Uiteindelijk heeft het wildseizoen iets traditioneels. We hebben dit keer klassieke wildgerechten in een modern jasje gestoken. 18 AllerHande EENDEBORSTFILET MET BLEEKSELDERIJ EN SINAASAPPEL (hoofdgerecht, 4 personen) 1 grote handsinaasappel, 1 sjalotje, 1 struik bleekselderij, 75 g boter of margarine, 4 eendeborstfilets, versgemalen peper, zout, 2 theelepels bouillonpoeder, 2 eetlepels Cointreau of Grand Marnier (slijter), 1 dl sinaasappelsap, 1 eetlepel sinaasappelmarmelade, aluminiumfolie Voorbereiden: Schil van sinaas- appel wassen en met keuken- papier droogdeppen. Oranje gedeelte van schil met een scherp mesje schillen en schil in stukken van 5 cm lang snij- den. Stukken in de lengte in ragdunne sliertjes snijden. In pan met ruim water sliertjes aan de kook brengen. Zodra water goed kookt, sliertjes in een zeef afgieten en met koud water afspoelen. Breng de sliertjes nog eens in pan met water aan de kook en laat ze 10 minuten zachtjes koken tot ze transparant zijn. Sliertjes tot gebruik in water laten staan. Sinaasappel tot op het vruchtvlees schillen en met een scherp mesje de partjes uit de sinaasappel snijden. Sinaas- appelpartjes in een zeef boven een kom uit laten lekken. Sja lotje fijnhakken. Bleekselderij schoonmaken, wassen en in dunne reepjes snijden. 50 g boter in blokjes snijden en tot gebruik afgedekt in de koel- kast zetten. Bereiden: Eendeborstfilets ca. 30 minuten voor gebruik uit de koelkast nemen. Vier bor- den voorverwarmen. In koe- kepan 1 eetlepel boter verhit- ten. Eendeborsten in ca. 6-8 minuten bruin bakken, hal- verwege keren. Bestrooien met zout en peper. Eendeborsten uit de pan nemen en in alumi niumfolie verpakken. Warm- houden. Aan bakvet rest van de boter toevoegen. Sjalotje en bleekselderij al omscheppend in ca. 3 minuten bijtgaar bak ken. Uit de pan scheppen en warmhouden. Toevoegen: bouillonpoeder, Cointreau of Grand Marnier, sinaasappel sap en marmelade. Sinaasap- pelmengsel in ca. 1 minuut laten inkoken tot dunne sto- perige saus. Op smaak bren gen met peper en zout. Van vuur af blokjes boter door

Allerhande | 1990 | | pagina 18