WILD EN GEVOGELTE: DE KEUS Wild bij AH panklaar WORDT STEEDS GROTER Eendeborstfilet, al dan niet gerookt Nog meer soorten gevogelte Kipfilet: de absolute topper Konijn: lekker zacht en neutraal Haas: wild voor gevorderden Eendeborstfilet heeft AH ge rookt en niet-gerookt (van tamme eendeborst). Een kwestie van smaak en toepas- sing. Vroeger liet men wild met huid en haar soms wel een week in een koele ruimte hangen om het te laten besterven. Dat gaf een zeer doordringende smaak aan het vlees, maar daar zijn we tegenwoordig niet meer zo weg van. AH biedt wild panklaar aan. Dat wil zeggen: het is gevild of geplukt, de ingewanden zijn verwijderd en het vlees heeft een paar dagen in een koelruimte gelegen. Dit is in feite een moderne variatie op het aloude laten besterven, die de smaak zeer ten goede komt. Een lekkernij is gerookte een deborstfilet met een stukje meloen als voorgerecht, maar ook in hoofdgerechten is er van alles mee te doen. De een deborstfilet verkoopt AH met vel: laat het velletje eraan zit- ten, dan is het vlees niet alleen makkelijker te bereiden, maar blijft de smaak van eend ook beter bewaard. vaker wordt er niet voor een hele kip, maar voor kipfilet gekozen. Geen wonder, want kipfilet leent zich voor einde- loos veel toepassingen, er zit- ten geen botjes meer in en de bereiding is probleemloos. Uiteraard verkoopt AH ook scharrelkip en bovendien mai'skip. De scharrelkip is wat steviger van structuur en de mai'skip heeft wat geler vlees. Parelhoen komt steeds meer in trek. Het is te vergelijken met kip, maar de smaak is veel voller en het vlees is iets geler. Eend is overigens het alierlek- kerst in het begin van het sei- zoen (nu dus). Het hele jaar door, maar ook met kerst wordt er nog altijd heel veel kip gegeten. Steeds Je zou de smaak van tamme parelhoen kunnen vergelijken met de smaak van tamme fazant. AH verkoopt hele, tamme parelhoenders. Ook de kalkoen wint steeds meer terrein. In tegenstelling tot parelhoen wordt kalkoen vooral in delen verkocht. Bij voorbeeld als schnitzel, rolla- de, biefstuk en als filet. Het gaat hierbij om wat luxere soorten gevogelte. Kalkoen, in Amerika traditio- neel gegeten op Thanksgiving Day (de laatste donderdag van november), begint bij ons vooral met kerst steeds popu- lairder te worden. Konijn heeft een zachte, neu- trale smaak en is daarom niet 'moeilijk' voor beginners op wild-gebied. AH heeft twee soorten tarn konijn: het zoge- naamde 'gewone' konijn en het kwalitatief betere Franse konijn in het assortiment. Het kruid dat er goed bij past is tijm. Haas is veel pittiger van smaak dan konijn en daarom echt iets voor mensen die al een beetje thuis zijn in wild. Haas wordt doorgaans gebraden of gestopfd. In het assortiment hebben we: hazebouten, haze- rug en hazerugfilets. Hazerugfilets worden gesne- den van de hazerug. Dit is het meest malse van de haas.

Allerhande | 1990 | | pagina 15