Kwaliteit staat voorop Reebiefstuk: een echte delicatesse Nieuw: hertegoulash en wildzwijnrollade Ook nieuw bij AH: fazant Nieuw in AH's wild- en gevo- gelte-assortiment waren vorig jaar de reebiefstuk en de een- deborstfilet. Met veel succes. Dus zijn ze er dit jaar ook weer bij. En ook nu heeft AH een paar nieuwtjes: herte- goulash en fazant. De vraag naar wild en gevo- gelte neemt toe en daarom is het plezierig dat u bij AH nu een complete reeks produkten kunt krijgen op dat gebied. Althans, in dit seizoen. Want niet alle produkten zijn het hele jaar door te koop. Een uitstekende reden dus om nu eens culinair aan de slag te gaan met wild of gevogelte. Kwaliteit staat voorop bij alles wat AH verkoopt. En dat geldt zeker voor wild. Bij het inkopen wordt bij voorbeeld gelet op de versheid, de hoe- veelheid vet en de vlees/been verhouding. Maar ook op de omstandigheden waaronder het dier heeft geleefd. De wildinkopers van AH hebben een grote ervaring opgebouwd en zijn ware kenners. En als dat nog niet genoeg zegt over de kwaliteit, dan is het wel het certificaat dat er pas aan wordt gegeven als ook de Rjjkskeurmeester zijn spie- dend oog over het wild heeft laten gaan. Wild is per traditie iets van najaar en kerst. Alleen konijn en haas zijn ook na de jaarwis- seling nog een paar maanden bij AH verkrijgbaar. Groot voordeel van wild en gevogelte is dat het mager en Calorie- armer is dan vlees. Tijdens de feestdagen eten we meestal meer dan anders; het is prettig te weten dat dat met wild en gevogelte gewoon kan. Gevogelte lust bijna iedereen. Wild moet je een beetje leren kennen. Het is, als je niet zo thuis bent in wild, het beste om met konijn te beginnen. Dat is wat 'makkelijker' van smaak dan haas. Haas is wat sterker en heeft de typische wildsmaak die kenners juist zo waarderen, maar waar 'begin ners' vaak even aan moeten wennen. Een echte delicatesse is ree biefstuk. Niet moeilijk van smaak, heerlijk zacht. Niet goedkoop, maar zoals gezegd: het gaat om een delicatesse en om iets dat je niet wekelijks eet. Reebiefstukjes hoeven maar kort te worden gebakken: zo'n 8 minuten per kant. Het vlees blijft dan heerlijk sappig en mals. Hertegoulash, dit jaar voor het eerst bij AH te koop, bestaat uit kleine blokjes hertebiefstuk die gebruikt kunnen worden om een goulash van te maken. Ook nieuw in het assortiment is wildzwijnrollade. Dit is een niet gekruide rollade van Hongaars wildzwijnvlees. Wie wel eens wat anders wil dan kip, kan fazant proberen. De smaak is een stuk 'wilder' dan die van kip. Sterker en aider. Fazanten eten veel wildtisbessen en-Eraiden en dat proef-jtF Fazant heeft de neiging een beetje droog te worden bij de bereiding. Bra- den in de oven is daarom af te raden. Vaak wordt fazant met plakjes spek bedekt om het vlees sappig te houden. AllerHande 13

Allerhande | 1990 | | pagina 13