Vragen over Is het verstandig om een hond met de pot mee te laten eten? Is het gevaarlijk als hij aan de vlooienband likt? Mag een hond melk drinken om de dorst te lessen? En nog meer vragen en antwoorden over honden. 1. Heeft een hond geen last van alle haren die hij inslikt? 2. Is het echt wel goed om een hond maar een keer per dag eten te geven? 3. Mag een hond op alle botjes kluiven of zijn sommige botjes gevaarlijk 4. Wat is beter om een hond te drinken te geven: water of melk? 5. Wat kunje een hond geven om zijn gebit in con- ditie te houden 6. Is een vlooien band gevaarlijk als de hond eraan goat likken? Honden likken hun vacht en krijgen zo veel haren binnen. Bij gezonde honden is dat geen probleem: het haar komt onverteerd met de ontlasting mee of wordt, soms als haar- bal, overgegeven. Dat is heel gewoon. Daarover lopen de meningen uiteen. Sommigen vinden dat edn keer per dag genoeg is, omdat een hond goed in een keer kan opnemen wat hij per dag nodig heeft. Anderen zeg- gen dat het maar de vraagis of dat wel het natuurlijke eetpa- troon van een hond is en dat een hond het, als lid van het gezin, prettiger vindt om net als de mensen 2 of 3 keer per dag te eten. Maar hoe u het ook doet: houd regelmatige etenstijden aan, zodat de hond weet wanneer en hoeveel eten hij mag verwachten. De meeste botten kunnen geen kwaad; grotere honden kunnen vaak flinke botten helemaal opknauwen. Maar sommige botjes, bij voorbeeld die van kippen en konijnen, versplinteren te gauw. Dan bestaat het gevaar dat er stuk- jes achterblijven in keel, maag of darmen. Botten van runde- ren, varkens en schapen bevat- ten meer merg, zijn dikker en daardoor ongevaarlijk. Heeff een hond dorst, dan moet hij water drinken en geen melk. Melk is een voe- dingsmiddel en niet geschikt als dorstlesser. Honden hebben vaak dorst; vooral als het warm is verlie- zen ze door hijgen veel vocht. Daarom moet er altijd een bak met water voor ze klaar staan. Melk is wel belangrijk voor opgroeiende puppies en zogende teven. Volwassen honden hebben niet echt melk nodig, maar je kunt het als een toevoeging op het nor- male voedsel geven. Sommige honden krijgen diarree van melk en kunnen het dus beter niet krijgen. De conditie van tanden en tandvlees verbetert als de hond regelmatig veel moet kauwen. Harde droge brokken zijn daarbij belangrijk, maar het is ook goed om van tijd tot tijd een zogenaamde 'Rawhide stick' (botten en kauwgoms gemaakt van buf- felhuiden) te geven. De moderate vlooienbanden zijn volkomen veilig voor honden. In het Friskiesschap kunt u overigens naast de vlooienban den ook vlooienpoeder en - vlooienshampoo vinden. Deze produkten bevatten compo- nenten die wel dodelijk zijn voor vlooien en insekten, maar ongevaarlijk zijn voor honden en mensen. Daarom kan het geen kwaad als de hond aan zijn vlooienband likt. Toch is het misschien beter de hond af te leren op een vlooienband te kauwen of eraan te likken, want het is het verstandigst een bestrijdings- middel alleen te gebruiken waar het voor is bedoeld. 96 AllerHande

Allerhande | 1990 | | pagina 96