Allerlei nieuws I DEM?: i: Dubbel genieten van Belgische pralines Luchtige kwark van Mam's Bollen versturen naar het buitenland In een handomdraai zelf pizza maken pizzabodem Vanaf 4 oktober is er weer bokbier Het gouden doosje met ver- rukkelijke Delicata Belgische pralines kent u natuurlijk. Vanaf heden heten deze Belgi sche pralines 'Flamand', omdat het assortment is uit- gebreid met minstens net zulke lekkere Belgische prali nes in een wit doosje. Deze nieuwe bonbons heten 1Gal lon'. Ook dit nieuwe doosje is gevuld met zestien verschillen- Nieuw in het zuivelschap zijn drie soorten magere kwark van Mam's, allemaal verpakt in eenpersoons kartonnen bekertjes van 150 g: magere dessertkwark naturel magere fruitkwark aardbei magere fruitkwark peer met granen Bij deze kwarkprodukten valt op, dat ze heel luchtig zijn opgeklopt. Daardoor zijn ze heel zacht van smaak en lek- ker romig. De prijs voor de dessertkwark naturel is 1,49 per bakje, voor de fruitkwark aardbei en fruitkwark peer/granen 1,69 per bakje. (tXD de pralines. Wat dacht u van Orange, een bonbon van pure chocolade gevuld met sinaas- appellikeur. Of Manon Blanc, een plakje croqant met luchti- ge mocca-vulling overgoten met witte chocolade en gegar- neerd met een walnoot. Om van te watertanden. Ter kennismaking kosten beide doosjes (inhoud 250 g) 6,95 in piaats van 250 per doosje. Het is een leuk idee om een bollenpakket naar familie of vrienden in het buitenland te sturen, maar dat gaat niet zomaar. Daar hebt u een certi- ficaat voor nodig iflet een ver- klaring dat de bollen gezond zijn. U kunt zo'n certificaat aanvragen via de AH Service- lijn (06-0305, gratis). Het wordt u dan binnen een week toegezonden. Voor een bijdra- ge in de kosten dient u 5,- over te maken op gironum- mer 1996851 t.n.v. Albert Heijn Bloembollen service. U moet het certificaat op het postkantoor overhandigen of aan de douane laten zien als u de bollen zelf wil uitvoeren. Bollen kunnen alleen verzon- den worden naar alle Euro- /AjCs Met mix voor pizzabodem van Honigmaakt u heel snel een mooie bodem, die na het bak- ken heerlijk krokant is. Terwijl u de oven voorver- warmt, bereidt u het deeg: meng 1 pak mix voor pizza bodem met 2'/z dl water en 2 eetlepels olie met een mixer met deeghaken tot een samen- hangende deegbal. Kneed met de handen tot een elastisch deeg en rol de bal uit tot een lap van Vi cm dik. Bedek de bodem met saus en garnituur naar keuze en bak de pizza in de oven in ca. 25 minuten gaar en knapperig bruin. Een pakje Honig mix voor pizzabodem voor 4 personen (450 g) kost 1,59. ©0© i mix.voor (HONK^) pese landen, de Verenigde Staten en Canada. Houd er rekening mee dat ze ook diir voor de vorst de grond in moeten. Het robijnrode bokbier met zijn romige schuim en licht- zoete smaak is een echt sei- zoensbier. Het is alleen in de herfstmaanden te koop. Er zijn heel wat verhalen in omloop over het ontstaan van bokbier. Een verhaal is dat in de Middeleeuwen een jonge- man uit Einbeck trouwde met een Beiers meisje en op z'n bruiloft in Miinchen Ein- becker bier schonk. Dit Ein- becker bier werd in Miinchen al snel verbasterd tot bokbier. Heel plausibel is de verklaring dat er vroeger voor het brou- wen van bokbier veel kruiden werden gebruikt. Onder ande- re Alsem, dat toen buck, bock of rode bock heette. Vandaar de naam bokbier. Edn ding is zeker: ook dit jaar is er weer een Brouwers Bok bier. Met het jaartal 1990. Brouwers Bokbier is overigens het enige bokbier met een jaartal. Naast Brouwers Bokbier heeft Albert Heijn ook bokbier van Heineken, Amstel en Grolsch, zolang de voorraad strekt. AllerHande 79

Allerhande | 1990 | | pagina 79